دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 2 ارديبهشت 1397
کد 54543

بازپس گیری 600 هکتار از اراضی ملی استان تهران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: به منظور حفظ و حراست از اراضی ملی و انفال و در اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و در راستای اجرای احکام صادره از سوی مراجع قضائی 600 هکتار از اراضی ملی استان تهران در سال 96 رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران علی کیان که در جلسه شورای هماهنگی این اداره کل سخن می گفت، مقابله با زمین خواری و حفاظت از عرصه های ملی را از اولویت های این اداره کل برشمرد و افزود: یکی از وظایف و تکالیف اصلی ما حفاظت از اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی است که بایستی به صورت مستمر و دائمی انجام شود و در اولویت کاری قرار داشته باشد.

وی داشتن برنامه مدون را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: وقتی که با برنامه حرکت کنیم کارها رو به جلو و به سرانجام می رسد که یکی از برنامه های مهم امسال که بایستی به طور جد پیگیری شود تعامل و همکاری با سایر دستگاه ها به ویژه در شهرستان ها می باشد که این ارتباطات بایستی در چارچوب قانون صورت گیرد که در برخی موارد چنانچه ابهاماتی وجود دارد با ارائه نظرات فنی و قانونی رفع ابهام شود که در این صورت تعامل و همکاری بهتری با دستگاه ها ایجاد خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خطاب به مسئولان این اداره کل تأکید کرد: پرونده های سنواتی مطروحه در مراجع قضائی تا حصول نتیجه پیگیری و نسبت به اجرای احکام قضائی صادره اقدامات لازم صورت پذیرد و به درخواست ها و نامه های دستگاه ها، مراجع و نهادهای نظارتی در زمان تعیین شده پاسخ لازم داده شود.

کیان به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد نیروگاه خورشیدی تولید برق اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای طرح تولید انرژی های پاک و با هدف کاهش مصرف سوخت های فسیلی و جلوگیری از آلایندگی هوا سال گذشته با مشارکت بخش خصوصی بیش از 70 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های ایجاد نیروگاه خورشیدی تولید برق در شهرستان های ری و دماوند سرمایه گذاری صورت گرفته است.

این مقام مسئول در ادامه اجرای طرح کاداستر را بسیار مهم دانست و در همین ارتباط تصریح کرد: از آنجائی که نقشه های تهیه شده کاداستر اراضی منابع طبیعی دارای مختصات است، از همین رو افراد سودجو و فرصت طلب با وجود اسناد تک برگی که بر اساس این نقشه ها صادر می شود نمی توانند سند مالکیت معارضی را دریافت کنند و این اقدام باعث تثبیت مالکیت دولت و دفاع از انفال و جلوگیری از پدیده زمین خواری می شود که اجرای این طرح در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ابراز امیدواری کرد در صورت تخصیص اعتبارات لازم این طرح طی دو سال در سطح استان تهران اجرا شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 ارديبهشت 1397
  • ساعت 11
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 112