دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 30 بهمن 1396
کد 53037

توقیف 68 خودروی آفرود در بوستان جنگلی سوهانک تهران

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گفت: از آغاز طرح ضربتی برخورد با خودروهای آفرود (شیب نورد) آسیب رسان به بوستان جنگلی سوهانک تا کنون 68خودروی آفرود توقیف و پس از هدایت به پارکینگ و تشکیل پرونده تخلف، مالکان آنها برای پیگرد قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران سرهنگ جلیل انزابی زاده با اعلام این مطلب افزود: به منظور جلوگیری از تخریب اراضی جنگلی این بوستان که با وسعت 500هکتار در شمال شرق تهران واقع شده و به عنوان یکی از ریه های تنفسی پایتخت به شمار می رود، این طرح با هماهنگی و دستور مقام قضائی از 45 روز گذشته به مرحله اجرا درآمده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: تردد این خودروها در اراضی جنگلی و مرتعی علاوه بر آسیب رساندن به پوشش‌های گیاهی باعث کوبیده شدن خاک شده و به این صورت ریسک سیل خیزی افزایش یافته و همچنین به دلیل کوبیدگی خاک رشد گیاهان نیز از بین رفته و امنیت حیات وحش منطقه به خطر می افتد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران از ادامه اجرای این طرح خبرداد و اظهار داشت: با هدف حفاظت و صیانت از طبیعت و محیط زیست اجرای این طرح با جدیت ادامه دارد و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در قالب اکیپ‌های گشت و مراقبت عرصه های منابع طبیعی استان را از لحاظ تردد این خودروها رصد نموده و با خودروهای آسیب رسان و تخریب گر طبق قانون برخورد می شود.
وی از عموم مردم و گردشگران درخواست کرد ضمن رعایت نکات ایمنی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تصرف و اقدامات آسیب زا به عرصه های منابع طبیعی مراتب را فوراٌ از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 30 بهمن 1396
  • ساعت 11
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 215