سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 24 بهمن 1396
کد 52847

فرهنگ سازی در حفظ و توسعه منابع طبیعی نقش اساسی دارد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: فرهنگ سازی در حفظ، احیاء و توسعه پایدار منابع طبیعی نقش موثر و اساسی دارد و مؤلفه اصلی در این زمینه نقش مردم می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران علی کیان افزود: یکی از تکالیف اصلی سازمانی ما ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین آحاد جامعه است که از این رو هفته منابع طبیعی فرصت مناسبی است تا مردم و افکار عمومی در جریان فعالیت های منابع طبیعی و اهمیت آن قرار گیرند.
وی که در جلسه ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران سخن می گفت با اشاره به اینکه شعار هفته منابع طبیعی امسال « منابع طبیعی با مردم، برای مردم » است اظهار کرد: رویکرد اصلی ما در برنامه های هفته منابع طبیعی حضور حداکثری مردم است که اعتقاد داریم رکن اصلی برگزاری هفته منابع طبیعی حضور پررنگ خود مردم می باشد.
این مقام مسئول استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرائی به ویژه دهیاری ها در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی را مورد تأکید قرار داد.

کاشت 100 هزار اصله نهال در استان تهران
محسن گلی دبیر طرح نهضت درختکاری ایران در جلسه ای به منظور برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری هفته منابع طبیعی که در دفتر معاونت فنی منابع طبیعی استان تهران تشکیل شده بود گفت: در هفته منابع طبیعی امسال با مشارکت منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری ها و سازمان های مردم نهاد 100 هزار اصله نهال در سطح استان تهران کاشته خواهد شد.
وی یادآور شد: منابع طبیعی جزو ثروت های ملی و ماندگار برای کشور محسوب می شود که حفظ این منابع ارزشمند در سایه مشارکت عموم مردم تحقق می یابد.
گلی خاطر نشان کرد: با توجه به گستره وسیع عرصه های منابع طبیعی، دولت ها به تنهائی از عهده حفظ و توسعه این منابع بر نمی آیند که در این خصوص نقش مشارکت مردم بسیار مهم و حیاتی است.
دبیر طرح نهضت درختکاری ایران ضمن دعوت از عموم  مردم و دوستداران طبیعت برای انجام سنت حسنه درختکاری
، آموزش و فرهنگ سازی را موضوعی مهم در رابطه با درختکاری و حفظ آن برشمرد.
هفته منابع طبیعی و آبخیزداری از پانزدهم اسفند آغاز و تا پایان بیست و یکم این ماه ادامه پیدا می کند.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 بهمن 1396
  • ساعت 09
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 252