پنجشنبه 15 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 9 آذر 1396
کد 50257

شاداب‌تر کردن فضای مدارس با کیفیت‌بخشی به درس تربیت‌بدنی دنبال می‌شود

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: هسته اصلی فعالیت‌های حوزه تربیت‌بدنی بر مبنای کیفیت‌بخشی به درس تربیت‌بدنی است و از این رهگذر، دنبال شاداب کردن فضای مدارس و دستیابی به نسلی قوی‌تر و پویاتر هستیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا،  محمد رحیم در چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که در سالن ورزشی رازی شهرستان پیشوا برگزار شد، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که من از جوانان تحصیل، تهذیب و ورزش طلب می‌کنم.

وی افزود: بر اساس این خواسته رهبر معظم انقلاب و طبق سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش، دولت‌مردان تدبیر، المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را برای دستیابی به پوشش حداکثری فعالیت‌های ورزشی در مدارس، پوشش بیشتر بازی‌های بومی محلی و ورزش‌های دبستانی و آموزشگاهی رقم زدند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران بیان داشت: این‌گونه که شما دانش‌آموزان، خودتان کارها را عهده‌دار شده‌اید و در مسیر رشد اجتماعی، مدیریت کارها را تمرین می‌کنید، شاید این زمینه در محیطی دیگر فراهم نشود ولی محیط ورزش و تربیت‌بدنی این مهم را رقم می‌زند.

رحیم افزود: اگر به هدف تربیت‌بدنی و ورزش بیشتر پی ببریم متوجه خواهیم شد که محیط ورزش، علیرغم رقابت، محیطی آمیخته با رفاقت است.

وی اظهار کرد: نیاز است تا دانش‌آموزان در میان فعالیت‌های آموزشی، فعالیت‌های تربیت‌بدنی و ورزشی را هم جدی‌تر دنبال کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: باید دقت کنیم که در سبد میزان فعالیت‌های روزانه و هفتگی‌مان، چه میزان وقت و هزینه صرف ورزش می‌کنیم.

رحیم اظهار کرد: زمان و هزینه‌ای که امروز برای ورزش کردن اختصاص نمی‌دهیم، فردا هم ‌زمان و هم هزینه و هم رنج بیماری را باید تحمل‌کنیم، پس امروز باید بیشتر برای ورزش وقت بگذاریم تا لذت زندگی را بیشتر حس کنیم.

وی افزود: محیط ورزش، محیط صلح و پویایی است و از رهگذر تربیت‌بدنی به دنبال رشد اجتماعی دانش‌آموزان هستیم.

بر اساس این گزارش، چهارمین المپیاد درون مدرسه‌ای شهرستان پیشوا، با حضور حجت‌الاسلام روح‌الله باقری امام‌ جمعه، محمدکرم محمدی فرماندار، مدیر آموزش ‌و پرورش، جمعی از مدیران شهرستان و استقبال پرشور دانش‌آموزان برگزار شد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 9 آذر 1396
  • ساعت 08
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 135
  • واحد ارجاع دهنده