Aa
سه شنبه 7 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 9 شهريور 1393
کد 5022

افزایش زمین های زراعی با آبیاری تحت فشار از مهمترین دغدغه ها است

استاندار تهران: از 211 هزار هکتار زمین قابل کشت در استان تهران تنها 34 هزار هکتار زمین سیستم آبیاری تحت فشار استفاده می کند و این در حالی است که قانونا بیش از 50 درصد زمین های زراعی استان تهران باید از سیستم آبیاری تحت فشار بهره مند شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ سید حسین هاشمی در مراسم افتتاح 100 طرح عمرانی بخش کشاورزی استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: جایگزینی الگوی تغییر کشت را از جمله راهکارهای جلوگیری از مصرف آبهای آلوده جهت محصولات کشاورزی است.

وی افزود: با توجه به اینکه سلامت مردم از طریق مصرف آبهای آلوده برای محصولات کشاورزی به خطر می افتد، در صدد بر آمدیم تا با اجرای الگوی تغییر کشت ضمن جلوگیری از به خطر افتادن سلامت مردم که الویت اصلی است ، کشاورزان نیز متضرر نگردند و به حمد الله 90 در صد طرح مذکور در سطح استان به اجرا در آمده و در سال آینده مردم از محصولی با سلامت کامل برخوردار خواهند شد.

ضرورت در اولویت قرار دادن فاینانس طرح تصفیه خانه فاضلاب تهران

استاندار تهران تصفیه خانه فاضلاب استان تهران را از جمله دغدغه های مهم خود برشمرد و اظهار داشت: یک میلیارد و سیصد میلیون متر مکعب آب فاضلاب تهران ، تنها 200 میلیون مترمکعب آن تصفیه می شود و مابقی در دشت تهران رها می باشد و سلامت مردم و محیط زیست را دچار تهدید جدی نموده است.

وی در ادامه تصریح کرد : در صورت تخصیص اعتبار لازم جهت اجرای پروژه های تصفیه فاضلاب تهران آب مورد نیاز کشاورزان استان تهران جهت آبیاری مزارع تامین خواهد شد و از بروز مسائل و مشکلات زیست محیطی آب فاضلاب نیز جلوگیری به عمل می آید، لذا لازم است تا فاینانس تصفیه خانه فاضلاب تهران نیز در زمره فاینانس های اصلی در اولویت قرار گیرد و امید است با توجه به استقبال بخش خصوصی و حمایت های رئیس جمهمور محترم و هیات دولت شاهد تحقق این پروژه عظیم و تاثیر گزار باشیم.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 9 شهريور 1393
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 141