دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 3 شهريور 1393
کد 4778

فرماندار شهرستان شمیرانات: طرح جامع گردشگری در شمیرانات اجرا می‌شود

فرماندار شمیرانات گفت: طرح جامع گردشگری یکی از شاخه‌های سیاست های کلان دولت تدبیر و امید است که توسط مدیریت استان‌ها برای تبدیل این مقوله به یک منبع درامدزا اجرایی می‌شود.

عزت‌الله خان‌محمدی در آستانه هفته دولت در مورد سیاست های دولت تدبیر و امید در روند حل مشکلات کشور اظهار کرد: دولت حجت الاسلام حسن روحانی با شعار اعتدال وارد صحنه مدیریت کلان کشور شد و در زمینه های مختلف توانست موفقیت های خوبی را به دست آورد.

وی با تاکید بر اینکه مذاکرات ژنو و پافشاری بر حق مسلم ایران در برخورداری از انرژی هسته ای به نگاه ویژه دولت یازدهم به اقتدار سیاسی ایران در دنیا  بر می‌گردد، تصریح کرد: ایران اسلامی با وجود فشار های اقتصادی در قالب تحریم ها به اشکال گوناگون توانست در برابر این اقدامات دشمنان نظام جمهوری اسلامی خم به ابرو نیاورد و مسیر تعالی خود را ادامه دهد.

فرماندار شهرستان شمیرانات افزایش اعتبارات حوزه بهداشت و درمان را توسط دولت تدبیر و امید اقدامی زیر بنایی در تقویت ساختار این حوزه برشمرد و با بیان اینکه سرمایه ها در حوزه بهداشت و درمان صرف شکوفایی و تعالی کشور می شود و به هدر نمی رود ، افزود : افزایش دامنه خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی موانع بر سر راه مردم را جهت درمان  بر می دارد.

وی با تاکید بر نگاه ویژه دولت بر حراست از اراضی ملی ، دغدغه مقام معظم رهبری را نسبت به  فرهنگ و اقتصاد نشان از تدبیر، درایت و دید آینده نگرانه ایشان برشمرد و عنوان کرد : دولت تدبیر و امید ، در مقیاس مدیریت کوچک استانداری تهران تدابیری خاص را برای برخورد با زمین خواران و متعرضان به اراضی دولتی اندیشیده اند.

خان محمدی گفت: کاخ موزه ها و مکانهای تاریخی در شهرستان شمیرانات سند زنده قدمت این منطقه در تاریخ ، فرهنگ و تمدن کهن ایرانی واسلامی محسوب می شوند.

وی با تاکید بر  اینکه کاخ موزه های شمیرانات زبان ناطق نقش این منطقه و جایگاه آن در فرهنگ و هنر کشور است، گفت: میراث فرهنگی نماد معرفی کشور های متمدن جهان است و ایران اسلامی با برخورداری از فرهنگ تاریخی چند هزار ساله  در این مورد در دنیا قطب مهمی محسوب می شود.

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه این منطقه قدمت تاریخی دارد ،تصریح کرد: موزه ها و مکانهای تاریخی در شهرستان شمیرانات به خوبی صفحات تاریخ ایران زمین را روایت می کنند و سندی ماندگار برای اثبات تمدن غنی کشورمان محسوب می شوند.

وی مکان ‌های متبرکه در شهرستان شمیرانات را عیاری برای معرفی این منطقه با برچسب یکی از قطب های فرهنگی کشور و به ویژه پایتخت دانست و بیان کرد: بازسازی مکانهای متبرکه را جهت ایجاد فضای معنوی مناسب برای مردم  در دستور کار قرار داده ایم.

خان محمدی خاطرنشان کرد: طرح جامع گردشگری نیز یکی از شاخه های سیاست های کلان دولت تدبیر و امید است که  توسط مدیریت استانها برای تبدیل این مقوله به یک منبع درامدزا اجرایی می شود.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 3 شهريور 1393
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 133