سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 3 شهريور 1393
کد 4760

اجرای طرح پارکبان در خیابان‌های پرتردد قدس

معاون امور عمرانی فرمانداری قدس از اجرای آزمایشی طرح پارکبان در خیابانهای پرتردد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قدس علیرضا ورمزیار اظهار داشت: اجرای خط مشی ها و سیاست های هماهنگی ترافیک درون شهری در سطح شهرستان بر اساس اهداف و سیاستهای ملی، منطقه‌ای و مصوبات شورای هماهنگی ترافیک استان و شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ضروری است.
وی افزود: اقداماتی که شورای اسلامی شهر و شهرداری در راستای پیاده روسازی هماهنگ، تعریض و آزادسازی معابر در سطح شهرستان انجام داده اند تا حدودی در کاهش ترافیک شهرستان موثر بوده است، همچنین کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز که در قدس با همت شهرداری انجام شده شاید به صورت مستقیم روی ترافیک تاثیرگذار نباشد اما همان ایجاد تراکم بالای جمعیت که در پی ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان ایجاد می شود خود موجب افزایش ترافیک خواهد شد.
ورمزیار عنوان کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر در کمیته ترافیک انتظار می رود که هر طرح ترافیکی را که می خواهند تصویب کنند ابتدا به صورت پیشنهاد به شورای ترافیک و حمل و نقل ارائه شود تا در صورت تصویب اجرایی شود.
این مسئول اضافه کرد: در راستای رفع مشکلات مردم برای پارک در خیابان 45 متری انقلاب مصوب شده که به صورت آزمایش یک ماه پس از طی مراحل قانونی خیابان 45 متری انقلاب حدفاصل میدان قدس تا پل ورودی شهر به استثنای حریم دوربرگردان ها در هر دو لاین طرح پارکبان اجرا شود.
معاون امور عمرانی فرماندار قدس گفت: همچنین کمیته فنی شهرداری موظف است که طرحی در خصوص نصب نیوجرسی در حدفاصل میدان مصلی تا میدان ساعت ارائه کند، اداره راه و شهرسازی نیز موظف است طرح و نقشه تکمیل شده دوربرگردان محور هفت جوی را طی 10 روز آینده اماده کرده و به بخشداری تحویل دهد و اصلاح هندسی دوربرگردان ابتدای محور هفت جوی نیز در دستور کار قرار گیرد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 3 شهريور 1393
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 103