سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 2 شهريور 1393
کد 4731

فرماندار فیروزکوه: پزشکان برگ زرینی در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس آفریدند

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه گفت: پزشکان با عملکرد درخشان خود در دوران هشت سال دفاع مقدس و مداوای رزمندگان در بیمارستان های صحرایی و حتی خط مقدم جبهه ها، پا به پای دیگر رزمندگان خوش درخشیدند و برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب آفریدند.

“ابوالقاسم مهری”  در بازدید از شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه به مناسبت روز پزشک اظهارکرد: تا پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی اکثر قریب به اتفاق پزشکان کشور را پزشکان هندی و فیلیپینی تشکیل می دادند، اما امروز بحمدالله در نظام مقدس اسلامی از این نعمت و موهبت به قدر کفایت برخوردار هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پزشکان با عملکرد درخشان خود در دوران هشت سال دفاع مقدس و مداوای رزمندگان در بیمارستان های صحرایی و حتی خط مقدم جبهه ها، پا به پای دیگر رزمندگان خوش درخشیدند و برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب آفریدند.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه یادآور شد: امروز و به برکت نظام اسلامی شاهد خدمات رسانی پزشکان در اقصی نقاط میهن عزیز اسلامی و حتی مناطق دوردست روستایی و عشایری هستیم.

وی بیان کرد: بحمدالله طرح تحول نظام سلامت در دولت کریمه “تدبیر و امید” نیز به خوبی در حال اجرا شدن است که افزایش رضایتمندی عمومی را به دنبال داشته است.

مهری افزود: دانشمند فرزانه ابوعلی سینا با رونق بخشیدن به طب اسلامی زمینه ساز افتخار ایرانیان در علم پزشکی شد تا امروز در تقویم روزی را به نام روز پزشک ارج بنهیم.

وی پزشکان را تکیه گاه هایی توصیف کرد که خداوند متعال برای اطمینان خاطر نوع بشر خلق کرده و تصریح کرد: جامعه اطباء با فراگیری این علم خدمات بی نظیری به بشریت عرضه داشته و عرضه می کنند.

در ادامه دکتر “فریبا ملاجعفری” سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه افزود: هر چند در طرح تحول نظام سلامت به بیمارستان های دارای کمتر از ۶۴ تختخواب پزشک مقیم تعلق نگرفت، اما دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با در اختیار گذاشتن هفت پزشک مقیم در تخصص های مختلف در فیروزکوه جبران مافات کرده است.

وی با بیان اینکه بحمدالله طی سنوات گذشته امکانات و تجهیزات خوبی به بیمارستان “امام خمینی(ره)” شهر آورده شده و بطور نمونه بهترین اتاق های عمل را از نظر متخصص ارتوپد، ENT و . . . داریم، تصریح کرد: متاسفانه بحث نگه داشتن پزشکان در منطقه به سختی صورت می گیرد.

 فرماندار شهرستان فیروزکوه در خاتمه این دیدار به بازدید از قسمت های مختلف شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مرکز درمانی “هفت تیر” پرداخت.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 شهريور 1393
  • ساعت 10
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 93