دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 2 شهريور 1393
کد 4728

برگزاری جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان رباط کریم

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان رباط کریم در سالن شهید باهنر فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ،این جلسه به ریاست محمد امینی معاون فنی و عمرانی فرمانداری و با حضور مسئولان دستگاه های عضو کارگروه پسماندبرگزار شد.

معاون عمرانی فرمانداری در این جلسه  بیان اینکه اگر جمع‌‌‌‌‌آوری پسماندهای شهری خوب مدیریت نشود به یک معضل زیست محیطی تبدیل می‌شود گفت :جمع آوري دفع و دفن زباله هاي خانگي و صنعتي اين شهرستان بايد بيش از اين ساماندهي و مديريت شود .

امینی افزود : اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهرستان رباط کریم ، راهکاری موثر برای رفع معضل پسماند شهری و افزایش بهداشت محیط زیست در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه عدم فرهنگ‌‌سازی در بین خانواده‌ها درباره تفکیک زباله‌‌های خشک و تر از جمله مشکلات در این زمینه است، خاطرنشان کرد: در گام نخست باید با آموزش و فرهنگ‌‌سازی، خانواده‌ها را با این طرح همراه سازیم.

معاون عمرانی فرمانداری رباط کریم  گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که می‌تواند آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری به محیط زیست و سلامتی جامعه وارد کند، دفع غیربهداشتی زباله‌ها است که با مدیریت صحیح می‌توان این چالش محیط زیستی را برطرف کرد.

امینی با اشاره به دفن روزانه 23 تن زباله در شهرجدید پرند توسط شرکت عمران اضافه کرد :  دفن این حجم از زباله ها به صورت غیر اصولی در اطراف مناطق مسکونی مشکلات زیست محیطی ایجاد می کرد که مقرر شد این کار در مرکز پسماند شهرستان انجام گیرد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 شهريور 1393
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 62