Aa
شنبه 14 تير 1399
En Fa
تاریخ : جمعه 8 آبان 1394
کد 17697

معاون فرماندار دماوند خبر داد:جانمایی 2 مرکز بهداشتی عرضه دام زنده در دماوند

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند از جانمایی دو مرکز بهداشتی برای عرضه دام زنده در این شهرستان خبر داد.

مجید صفری با اشاره به برگزاری نشست‌های کارگروه‌های مربوط به معاونت برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان دماوند اظهار داشت: سعی داریم برای تمام کارگروه‌های مربوطه هر ماه نشستی برگزار کنیم که مصوبات آن تا تشکیل نشست بعدی به خوبی پیگیری شود و به اجرا برسد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین موضوعات در کارگروه تنظیم بازار که در حال رسیدگی به آن هستیم، بهره‌گیری مطلوب و استاندارد از کشتارگاه‌های دماوند و رودهن است که به شدت به آن نیاز داریم.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: به علت برخی از محدودیت‌ها در بخش اعتبارات و سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی در این شهرستان، کشتارگاه صنعتی و حتی نیمه‌صنعتی نداریم و خوشبختانه در نشست‌های تشکیل شده، برنامه‌ریزی‌های خوبی برای این حوزه صورت گرفته است.

صفری تصریح کرد: با همکاری شهرداری دماوند و شبکه دامپزشکی شهرستان دماوند در حال احداث کشتارگاه مطلوبی هستیم که بدون هیچ‌گونه مشکل زیست‌محیطی بتوانیم در نزدیک‌ترین زمان ممکن آن را به بهره‌برداری برسانیم.

وی بیان کرد: کشتارگاه صنعتی یا نیمه‌صنعتی دماوند و رودهن را با کمک شهرداری و شبکه دامپزشکی به بهره‌برداری خواهیم رساند و در این زمینه هر سرمایه‌گذاری که تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشد، آمادگی لازم داریم تا روند کارها را برایش تسهیل سازیم.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به نیاز این شهرستان به دو مکان بهداشتی عرضه دام زنده گفت: در دماوند محل مشخص و بهداشتی عرضه دام وجود ندارد و تاکنون دام‌ها در ایام و مناسبت‌های مختلف به صورت پراکنده و غیربهداشتی در این شهرستان به فروش می‌رسیده است که مشکلات بهداشتی نظیر بیماری‌های مشترک انسان و دام را به وجود خواهد آورد.

صفری ادامه داد: در این زمینه، اداره‌های مربوطه را مکلف به تعیین مکانی مشخص کرده‌ایم تا جانمایی عرضه دام زنده به صورت مشخص و بهداشتی در دو مکان در شهرستان دماوند احداث و نیاز این شهرستان از طریق این دو مکان برطرف شود.

وی در خصوص نیاز شهرستان دماوند به میدان میوه و تره‌بار اضافه کرد: با افتتاح میدان میوه و تره‌بار نگین در شهر دماوند، توانسته‌ایم تا حد زیادی نیازمان را برطرف کنیم؛ ولی همچنان نیازمند احداث محلی برای عرضه دام زنده به صورت بهداشتی هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند یکی دیگر از مباحث مربوط به کارگروه تنظیم بازار را ساماندهی اصناف مطرح کرد و گفت: طرح ساماندهی اصناف که مبتنی بر اتحادیه‌هاست، به منظور ارائه راهکارهای مناسب و مطلوب با برگزاری جلسات مربوطه انجام می‌شود تا نظارت، کنترل و نحوه ارائه مطلوب خدمات به شهروندان به افراد حاضر در جلسات ارائه شود.


  • نوشته شده
  • در جمعه 8 آبان 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 124