تاریخ : جمعه 27 اسفند 1395
کد 1487

هاشمی در گفت و گو با برنامه تهران20؛ آمادگی کامل استان تهران برای استقبال از مسافران نوروزی

استاندار تهران گفت: در دو هفته تعطیلات نوروزی به دلیل نداشتن ترافیک فضای مناسبی برای تهران گردی وجود دارد و این مدت در تهران استثنایی است برای مسافران نوروزی که وارد تهران می شوند نیز آرزوی سفری خوش داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیدحسین هاشمی شب گذشته با حضور در برنامه تهران 20 شبکه تهران سیما ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: از مردم عزیز تهران تشکر می کنم که در آخرین چهارشنبه سال با رعایت هشدارهای به موقع صدا و سیما خوب عمل کردند و میزان حوادث امسال نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشت و این نشان می دهد اگر با مردم صادقانه برخورد کنیم و اطلاع رسانی به موقع انجام شود مردم همکاری می کنند.
 
وی ادامه داد:مردم عزیز ما در مواجهه با حادثه پلاسکو و شهادت جمعی از آتش نشانان نیز نشان دادند عاطفی هستند و به ارزش ها توجه دارند و این موضوع نیز در کاهش حوادث چهارشنبه سوری امسال موثر بود.
 
استاندار تهران در مورد توجه مردم به صدای آمبولانس ها در خیابان و باز کردن مسیر برای آتش نشانان گفت: فرهنگ سازی های خوبی در این زمینه انجام شده است و البته نیاز به توجه بیشتر در این بخش از سوی شهروندان وجود دارد. 
 
هاشمی در پاسخ به سوال مجری برنامه که آیا تعطیلات نوروز در تهران هستید عنوان کرد: برای بازدید از خدمات رسانی به مسافران نوروزی که از تهران عازم سفر هستند و یا ازمسیرهای استان تهران عبور می کنند حضور پیدا می کنیم ،سال گذشته در گفت و گو با مسافران هواپیما، اتوبوس ،قطار و اتومبیل های شخصی میزان رضایت بالا بود و امیدواریم امسال هم با تعامل دستگاه ها این خدمات رسانی به موقع و خوب انجام شود.
 
وی در مورد مسیر جاده چالوس و ترافیک جاده های منتهی به شمال کشور از تهران گفت: جمعه و شنبه به دلیل اینکه بیشتر مردم از تهران خارج می شوند ترافیک سنگینی در جاده های شمال شاهد هستیم اما به احتمال زیاد از روز یکشنبه بار ترافیکی این مسیرها آرام تر خواهد شد و البته مردم باید مراقبت کنند و سرعت زیاد در جاده ها نشانه قهرمانی نیست.
 
استاندار تهران ادامه داد: آموزش فرزندان در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از سرعت مطمئنه در کاهش خطرات جاده ای در آینده نیز اثرگذار است.
وی با اشاره به برنامه ریزی های ستاد خدمات رسانی نوروزی به مسافران در استان تهران گفت: این ستاد کار خود را از ماه ها قبل آغاز کرده است و از سال 93 تهران مسافرپذیری بیشتری داشته است و طی این سال ها وجود مکان های دیدنی تهران اطلاع رسانی شده است.
 
هاشمی تصریح کرد: حضور چشمگیر مسافران نوروزی در تهران برای بازدید از مکان های دیدنی،موزها ،تهران گردی و استفاده از تخفیف هتل ها در سال گذشته چشمگیر بود و امسال نیز این روند ادامه دارد و دو هفته نوروز فرصت مناسبی برای تهران گردی و بازدید از تهران است. 
 
وی با بیان اینکه نوروز 95 ، 15 تا 20 درصد تعداد مسافران نسبت به نوروز 94 افزایش داشت تاکید کرد: اطلاع رسانی از دیدنی های تهران موجب شده تا امسال هم پیش بینی افزایش تعداد مسافران و بازدید ها از مکان های مختلف استان را داشته باشیم ضمن اینکه فرهنگ سازی،اطلاع رسانی صحیح،قیمت مناسب و خدمات رسانی گسترده به جذب مسافر در استان تهران کرده است.
استاندار تهران ادامه داد: مسافران نوروزی که وارد تهران می شوند از طریق بروشورهای مشخصی از سوی مهمان پذیران خدمات سفر راهنمایی می شوند که در این بروشورها اطلاعات کامل و جامعی از امکانات و مکان های دیدنی تهران وجود دارد و امسال با کمک شهرداری و اداره گردشگری بهتر از سال های گذشته در این بخش عمل خواهیم کرد.
 
در ادامه گفت و گو مجری برنامه تهران بیست به رتبه 199 تهران از نظر کیفیت زندگی بین 230 شهر بزرگ جهان بر اساس تحقیقات یک موسسه تحقیقاتی بین المللی اشاره کرد استاندار تهران در این مورد گفت: استان تهران را باید به دو بخش تقسیم کنیم یک بخش خود تهران و بخش دیگر اطراف تهران است که از بسیاری جهات با برخی پایتخت های دنیا قابل مقایسه است اما نکته ای که کمی در تهران نا زیبا است،سینوسی بودن بودن برخی ساختمان ها در احداث است و در گذشته هارمونی و ترتیب منظم تری در احداث ساختمان ها رعایت می شد.
هاشمی از شکل ساخت و ساز برخی بناها در استان تهران انتقاد کرد و افزود: عمر مفید یک ساختمان 20 تا 30 سال است و متاسفانه اجازه احداث ساختمان در تهران از زمانی که آغاز شد روز به روز شدت گرفت.
وی ادامه داد: بسیاری از فروشگاه های بزرگ مرکزی در تهران به خوبی جا نمایی نشدند و این اشکال بزرگی است و برخی فروشگاه ها در یک خیابان 20 متری ساخته شدند که فضای حرکت و ترددی برای شهروندان ندارد.
 
استاندار تهران همچنین به مسکن مهر پردیس اشاره کرد و گفت: جانمایی مسکن مهر در شهرستان پردیس یک اشتباه تاریخی بود و هزینه های زیرساختی را تا ده برابر افزایش می دهد باید در دل کوه تونل ایجاد شود تا بتوان جاده سازی،آب و برق رسانی انجام شود برای مسکن مهر متری 380 هزار تومان،پیش بینی هزینه هایی بیش از این میزان لازم بود ، با وجود اینچنین مشکلاتی که دولت یازدهم با آن موجه بود براساس تصمیم جدی دولت برای شهریورماه سال 96 همه واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده خواهد شد و امیدواریم قوه قضاییه هم مشکلاتی که در موضوع معارضین وجود دارد به زودی تعیین تکلیف کند. 
 
هاشمی در ادامه گفت و گو به رتبه اول تا سوم دستگاه های اجرایی استان در عمل به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در بخش کشاورزی استان تهران در میان استان های کشور رتبه نخست را در اقتصاد مقاومتی کسب کرده است.
 
وی در پایان گفت: در دو هفته تعطیلات نوروزی به دلیل نداشتن ترافیک فضای مناسبی برای تهران گردی وجود دارد و این مدت در تهران استثنایی است برای مسافران نوروزی که وارد تهران می شوند نیز آرزوی سفری خوش داریم.
  • نوشته شده
  • در جمعه 27 اسفند 1395
  • ساعت 10
  • توسط خانم لک
  • تعداد بازدید 240
نظرات شما
captcha refresh