تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395
کد 1485

رونمایی از نرم افزار سامانه رصد اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار

در سی و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار، فرمانداران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان تهران در استانداری تهران برگزار شد از «سند راهبردی اقتصاد مقاومتی تهران» ، «صفحه الکترونیکی تخصصی استان تهران » و« نرم افزار سامانه رصد اقتصاد مقاومتی استان تهران» رونمایی شد.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، در این جلسه براساس گزارش ارایه شده؛ سند راهبردی اقتصاد مقاومتی استان تهران شامل 11 برنامه اصلی اقتصاد مقاومتی و 205 پروژه عملیاتی دستگاه ها در استان تهران است که با برنامه ششم توسعه و سند چشم انداز بیست ساله کشور منطبق شده و از سال آینده به عنوان نقشه راه اقتصاد مقاومتی استان تهران محسوب می شود.
 
صفحه الکترونیکی تخصصی اقتصاد مقاومتی نیز با تلاش کمیته فرهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی و همکاری موسسه تبیان راه اندازی شده است.

این صفحه الکترونیک با هدف فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در زمینه اقتصاد مقاومتی در قالب خبر، گفتگو، کتابخانه تخصصی اقتصاد مقاومتی ، اسناد راهبردی ، فایلهای صوتی سخنرانی های تخصصی، مقالات مرتبط بصورت فیلم ، انیمیشن، موشن گرافی ، صوت ، متن و تصویر برای استفاده مدیران، متخصصان ، دانشجویان و پژوهشگران  همچنین علاقه مندان آماده است.
 
سامانه رصد اقتصاد مقاومتی نیز به منظور ارائه گزارش و نظارت بر حق در زمینه طرح ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی طراحی و رونمایی شد . براساس اطلاعات این سامانه که قابل تفکیک درباره فعالیت های دستگاههای اجرایی مختلف همچنین فعالیت شهرستان های استان تهران است.
 
11 برنامه کلی اقتصاد مقاومتی شامل 47 طرح کلی و بیش از 200 طرح عملیاتی همچنین 700 فعالیت و 2525 زیرفعالیت است .
 
در پیشخوان نظارت این سامانه میزان پیشرفت برنامه ای و واقعی دستگاههای استان تهران گزارش شده است که براساس این اطلاعات 95.3 درصد پیشرفت برنامه ای اما 49.7 درصد پیشرفت واقعی در برنامه های اقتصاد مقاومتی تهران مشاهده می شود.
 
شهریار ، ملارد و شهرری بهترین شهرستان های استان در زمینه اقتصاد مقاومتی و پاکدشت، قرچک و رباط کریم از نظر اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی پایین ترین سطح را در استان تهران دارند که 83.1 درصد پیشرفت در کمترین شهرستان مشاهده می شود.
 
براساس اطلاعات این سامانه ،کل بودجه اقتصاد مقاومتی استان تهران 8900 میلیارد است که 54.7 درصد آن تخصیص یافته است.
 
شبکه 5 سیما نیز از نظر تعداد طرح های اقتصاد مقاومتی در زمینه فرهنگ سازی نخستین رتبه در بین دستگاههای اجرایی استان تهران برشمرده شده است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 اسفند 1395
  • ساعت 18
  • توسط خانم لک
  • تعداد بازدید 318
نظرات شما
captcha refresh