تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395
کد 1482

هاشمی: افق اقتصادی سال 96 روشن است/استان تهران با وجود مضیقه های مالی در میان سه استان برتر در اقتصاد مقاومتی

استاندار تهران از قرار گرفتن استان تهران در زمره سه استان برتر کشور حوزه اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: امسال با وجود محدودیت جذب سرمایه گذاری و وجود قانون منع احداث صنایع بزرگ در شعاع 120 کیلومتری موفق شدیم یکهزار و 100 میلیون دلار سرمایه خارجی جذب کنیم که 930 میلیون دلار از این حجم بصورت قطعی جذب شده است که کار بزرگی بشمار می آید.
به گزارش خبرنگار پایگاهاطلاع رسانی استانداری تهران،سید حسین هاشمی در آخرین نشست شورای اداری امسال با اشاره به اینکه با وجود مضیقه های بودجه و اعتبارات نگاه دولت به استان تهران بسیار خوب و راهبردی بوده  گفت: موفق به اجرای کارها و خدمات مناسبی به هم استانی ها شدیم.

وی افزود: سال 95 با همه سختی هایی که وجود داشت، مدیران دستگاههای اجرایی استان توانستند رتبه های برتر کشور را کسب کنند.

هاشمی همچنین از قرار گرفتن استان تهران در زمره سه استان برتر کشور حوزه اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: امسال با وجود محدودیت جذب سرمایه گذاری و وجود قانون منع احداث صنایع بزرگ در شعاع 120 کیلومتری موفق شدیم یکهزار و 100 میلیون دلار سرمایه خارجی جذب کنیم که 930 میلیون دلار از این حجم بصورت قطعی جذب شده است که کار بزرگی بشمار می آید.

استاندار تهران گفت: دولت خدمات چشمگیری در سال 95 داشته که مدیران دستگاههای اجرایی باید گزارش عملکردشان را با هدف آگاهی افکار عمومی، در اختیار رسانه ها قرار دهند.

وی با بیان اینکه افق اقتصادی سال 96 را بعنوان یک کارشناس روشن می بینم، اظهار امیدواری کرد: با گشایشی که در اقتصاد کشور حاصل می شود، بیش از پیش شاهد موفقیت های مدیران استان تهران باشیم.

*برخی اقدامات انجام شده در سال 95
سید حسین هاشمی در مورد عملکرد استان در حوزه آب، گفت: با اینکه در شرق تهران حدود 50 میلیون مترمکعب که حدود ظرفیت یک سد است، کسری آب داشتیم و در خیلی از مناطق تهران مانند ری، قیامدشت و مناطق 18 ،19 و 20 با مشکل کیفیت پایین آب مواجه بودیم ضمن اینکه بسیاری از روستاها را بصورت سیار آبرسانی می کردیم که با تدابیر و فعالیت های انجام شده موفق شدیم علاوه بر تامین آب شرب در شرق تهران، مساله کیفیت آب در مناطق مذکور را حل کنیم.

و با اتصال روستاها به شبکه آب شرب بهداشتی، دیگر شاهد آبرسانی با تانکر به هیچ روستایی نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: توزیع بنزین یورو4 در تهران، ایجاد تصفیه خانه های متعدد در شهرستانهای استان تهران را از دیگر دستاوردهای در حوزه های آب و هوا و محیط زیست عنوان کرد.

استاندار تهران همچنین تصمیم به ساماندهی صنایع استان که با حدود 25 سال قدمت عمر مفیدشان به سر آمده را از برنامه های دولت در استان عنوان کرد و گفت: باید با قاطعیت تکلیف شهرک ها و لکه های صنعتی و نیز 200 هزار واحد تولیدی - خدماتی بدون مجوز استان را روشن کنیم.

وی همچنین اجرایی شدن کمربندی سوم تهران برای عبور کامیون و خودروهای سنگین را از دیگر اقدامات امسال عنوان کرد و گفت: فاز نخست این پروژه در سه ماه اول سال آینده افتتاح می شود.

استاندار تهران همچنین اقدامات موثر نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان در تامین و ثبات امنیت استان تهران را ستود.

وی از قوه قضائیه بخاطر همراهی خوب بخصوص در زمینه صدور سریع احکام قضائی در امور ساخت و سازهای غیر مجاز با 95 درصد موفقیت برای جلوگیری از ساخت، قاچاق کالا و... نیز قدردانی کرد.

هاشمی از هیات دولت و رئیس جمهوری بخاطر سفر به استان تهران تقدیر کرد و گفت: در این سفرها اعتبارات لازم برای ساخت دو بیمارستان در شهرستانهای بهارستان و قرچک اختصاص یافت که بیمارستان قرچک چندی پیش افتتاح شد.

*برجام و دستاوردهای عزت بخش ملی
استاندار تهران در ادامه به موفقیت های برجام اشاره کرد و گفت: همین که در یک طرف میز مذاکره قدرتهای جهانی دارای حق وتو می نشینند و با ما مذاکره می کنند نشانه اقتدار و عزت مردم ایران است.

وی گفت: پیش از برجام هواپیماهای ایرانی عازم اروپا بخاطر محدودیت ها ناگزیر برای سوختگیری باید به اروپای شرقی می رفتند و کشتی های ما هم نمی توانستند در هر بندری پهلو بگیرند اما اکنون این محدودیت ها برطرف شده همانطور که اکنون محدودیتهای فروش نفت را از میان برداشته ایم یا با خروج از فصل هفت منشور ملل متحد و بطلان 6 قطعنامه علیه کشور، خطر جنگ را از کشور دور کردیم.

وی از منتقدان خواست تا منصف باشند و با اقتدار دفاعی که داریم و باعث بازدارندگی در مقابل دشمنان شده، اما اجازه ندهیم که با مطرح کردن برخی مباحث به ایجاد شکاف و خدشه دار کردن وحدت و انسجام کشور دامن زده شود.

هاشمی در پایان اظهار امیدواری کرد که با حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای در انتخابات 29 اردیبهشت ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، بدخواهان و دشمنان نظام مایوس و ناکام شوند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 اسفند 1395
  • ساعت 21
  • توسط خانم لک
  • تعداد بازدید 254
نظرات شما
captcha refresh