تاریخ : دوشنبه 23 اسفند 1395
کد 1480

اجرای اسناد برنامه توسعه و آمایش استان در سال 96

استاندار تهران بر لزوم بررسی سند برنامه توسعه از سوی مدیران دستگاه ها و اعلام نظرات کارشناسی تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، دوازدهمین جلسه شورای برنامه ریز ی و توسعه استان تهران به ریاست استاندار تهران و با حضور نعمت الله ترکی رییس سازمان برنامه و بودجه استان و تعدادی از معاونان استاندار و اعضای شورا برگزار شد.

در این جلسه موضوع اجرای برنامه سند توسعه و آمایش استان مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

استاندار تهران بر لزوم بررسی سند برنامه توسعه از سوی مدیران دستگاه ها و اعلام نظرات کارشناسی تاکید کرد.

هاشمی در مورد گزارش ارایه شده در زمینه تراکم جمعیت در مناطق حاشیه نشینی استان گفت: گزارشی کارشناسی از وضعیت حاشیه نشینی در استان با همکاری همه دستگاه های مسئول در این بخش تا اردیبهشت ماه 96 آماده شود.

نعمت الله ترکی رییس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در پایان این جلسه با بیان اینکه موضوع تدوین سند برنامه توسعه استان تهران که همزمان با سند آمایش استان مطرح شده است در این جلسه بررسی شد گفت:براساس برنامه زمان بندی  از سال 96 این اسناد قابلیت اجرایی دارند .

وی موضوعات تامین آب شرب سالم استان،محیط زیست،حمل و نقل عمومی و قطار شهری در تهران و پیرامون و توسعه متوازن شهرستان ها و شهرهای پیرامون را از محورهای مهم موضوعی در سند برنامه توسعه استان دانست و تاکید کرد: سند توسعه پایدار روستایی نیز در کارگروه مطرح و تصویب شد که از سال آینده در دستور اجرا قرار می گیرد که در بخش اشتغال و معیشت در استان موثر است.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در زمینه جذب سرمایه در استان نیز گفت: استان تهران از نظر درآمدزایی استانی ثروتمند است به ویژه اینکه 50 درصد درآمد مالیاتی کشور از طریق استان تهران تامین می شود.

ترکی ادامه داد: توسعه متوازنی که در بخش اقتصادی و اجتماعی مورد نظر است در استان تهران به خوبی توزیع نشده است که در برنامه ششم به دنبال آن هستیم تا براساس ثروت استان و منابع دستگاه ها به توسعه مورد نظر دست یابیم.

وی در پایان تدوین برنامه هر دستگاه را در تامین منابع مهم برشمرد و گفت: متناسب با برنامه هر دستگاه بودجه ها در نظر  گرفته می شوند و برای تخصیص و اجرا نهایی می شوند. 


 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 اسفند 1395
  • ساعت 19
  • توسط خانم لک
  • تعداد بازدید 255
نظرات شما
captcha refresh