Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 3 آذر 1400
کد 138271

عسگری: ثبات نسبی بازار مرغ/ ذخیره کالاهای اساسی در استان تهران به میزان کافی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: باید رصد دقیقی بر روی ذخیره کالاهای اساسی صورت گیرد و متناسب با خروجی از انبارها کالا جایگزین گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت اله عسگری در جلسه تنطیم بازار استان با اشاره به مطلوب بودن ذخیره کالاهای اساسی در استان اظهار داشت: برای جلوگیری از تلاطم و نوسانات بازار برنج، روغن، مرغ منجمد، تخم مرغ و شکر به میزان کافی در انبارها ذخیره شده است.

وی از دستگاه‌های اجرایی ذیربط به ویژه سازمان جهاد کشاورزی و صمت استان خواست باید رصد دقیقی بر روی ذخیره کالاهای اساسی صورت گیرد و متناسب با خروجی از انبارها کالا جایگزین گردد.

معاون اقتصادی استاندار تهران همچنین به ضرورت ذخیره کافی نهاده های بخش کشاورزی در انبارها و بنادر اشاره کرد و افزود: نهاده های کشاورزی به عنوان مواد اولیه مورد نیاز تولیدات دامی تاثیر بسزایی در کنترل محصولات بخش کشاورزی به ویژه گوشت، مرغ و لبنیات دارد که سازمان جهاد کشاورزی تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ نماید.

عسگری با اشاره به اینکه احساس امنیت روانی در جامعه به مدیریت و نظارت دستگاه‌های اجرایی برمی‌گردد، عنوان کرد: با بررسی و رصد به موقع میزان ذخایر و نظارت دستگاه ها در سطح بازار این مهم محقق خواهد گردید.

وی با اشاره به تولید ۶ درصدی مرغ مورد نیاز استان توسط واحدهای مرغداری استان گفت: بر اساس مصوبات قبلی و اقدامات در حال انجام دستگاه‌های جهادکشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه ای و سایر دستگاه‌های مربوطه ظرف دو سال آینده این رقم افزایش چشم گیری خواهد یافت و بخش عمده مرغ در داخل استان تولید می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار تهران همچنین بیان کرد: ۲ هزار تخم مرغ در انبارهای استان موجود می باشد و از این لحاظ هیچگونه کمبودی احساس نمی‌شود لذا دستگاه‌های نظارتی با هرگونه سواستفاده احتمالی در بازار برخورد قانونی لازم را به عمل آورند.

عسگری با اشاره به ثبات نسبی بازار مرغ تصریح کرد: قیمت مصوب ارائه شده در بازار ۳۱ هزار تومان می باشد و با تامین مرغ مورد نیاز استان از طریق استان‌های معین و همچنین وجود ۱۷ کشتارگاه مرغ در استان که روزانه میانگین ۲۵۰ تا ۳۵۰ تن مرغ کشتار می کنند هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد و ضرورت دارد بازرسی و نظارت ها در این زمینه تشدید شود.

در پایان جلسه مقرر گردید ضمن تشدید بر نظارت بر بازار کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی اقدامات و تدابیر لازم را جهت جلوگیری از توزیع مرغ خارج از شبکه اتخاذ نماید.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 3 آذر 1400
  • ساعت 08
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 60