Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 2 آذر 1400
کد 138230

 استفاده از سمن ها در شناخت و مقابله با آسیب های اجتماعی باقرشهر

آسیب‌های اجتماعی یک مساله نگران‌کننده و جزو موضوعاتی است که زیرساخت‌های جامعه را هدف قرار داده است، که مقام معظم رهبری در نشست های گوناگون با متولیان امور ، محورهایی همچون اعتیاد ، معتادین متجاهر ، حاشیه‌نشینی، طلاق و...  را مشخص که همگی می‌توانند اساس جامعه را دچار اشکالات و تنش کنند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر؛
سعید استاد فرج سرپرست شهرداری باقرشهر با عنایت به قرارگرفتن حل پرونده اسیب های اجتماعی روی میز قرارگاه خدمات اجتماعی استان تهران گفت ؛ بر اساس دستور مقام عالی استان و به طبع آن تشکیل اولین نشست قرارگاه خدمات اجتماعی شهرستان ری و تاکید معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری، موضوع احصاء مشکلات و معضلات و همچنین توانمندیهای حوزه شهری باقرشهر در این راستا مورد تاکید قرار گرفت.
وی افزود: در این رابطه از همه معاونین و مدیران دوایر مختلف شهرداری خواسته شد برای احصاء این مشکلات که برخی همچون اعتیاد ، حاشیه نشینی ، مباحث مرتبط با خانواده و معظل طلاق کودکان کار و . . .  که گریبانگیر اغلب شهرهاست و برخی مباحث نیز بواسطه همسایگی با کلانشهر تهران نظیر مشکلات همجواری با آرامستان بهشت زهرا(س) ، ترافیک پایان هفته ها ، حضور متکدیان فعال در بهشت زهرا در ساعات پایانی روز در معابر و خیابانهای این شهر و . . . که دچار آن هستیم ، با جدیت و اهتمام ویژه ای باید پیگیری شود.
سعید استادفرج استفاده مطلوب از ظرفیت  سازمان های مردم نهاد در مقابله با آسیب ها را بسیار موثر دانست و گفت: در نظر داریم با سیاست گذاری ، همدلی و هدف گذاری مناسب و همچنین با همکاری همه دستگاههای متولی در امر کاهش آسیب ها و استفاده از ظرفیت سمن ها استفاده کنیم که قطعا شاهد اقدامات خوبی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.
سرپرست شهرداری باقرشهر در ادامه افزود ُ؛ اگر در مسائل اجتماعی و ساماندهی این مباحث که مورد تاکید مسئولین ارشد نظام نیز میباشد، از مردم کمک نگیریم ، به هیچ وجه نمی‌توانیم اقدام مؤثری داشته باشیم و باید بستری را فراهم کنیم که این مصون‌سازی‌ و تقویت اعتقادات و ریشه‌ها در خانواده اول تقویت شود.
برگزاری نشست شناخت آسیب های اجتماعی باقرشهر و راهبردهای مقابله با آن
لذا براساس تاکید سعید استادفرج سرپرست شهرداری باقرشهر برای احصاء آسیب های اجتماعی و بررسی راهبردهای مقابله با آنها و استفاده از ظرفیت سمن ها ، نشستی با محوریت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و با حضور اعضای هیات موسس انجمن آسیب های اجتماعی خانواده مهر اندیشان در محل سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی شهرداری باقرشهر  تشکیل گردید.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 2 آذر 1400
  • ساعت 10
  • توسط شهرداری باقرشهر
  • تعداد بازدید 45