Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1400
کد 138206

انسداد 10 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری توسط امور منابع آب تهران

سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری با انسداد10حلقه چاه غیر مجاز، از خروج بیش از 19 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی امور منابع آب تهران و اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری، 10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  369  متر و دبی 5.5  لیتر بر ثانیه  پر و مسدود شد.
 مرادی نسب با اشاره به توقیف یک مورد ادوات حفاری چاه غیر مجاز، اظهار کرد: طی این مدت در بخش آبهای سطحی 3 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آب های زیرزمینی 29 مورد چاه غیرمجاز شناسایی و اخطاریه آن نیز صادر گردید .
 وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
 سرپرست امور منابع آب تهران در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 1 آذر 1400
  • ساعت 02
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 95