Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1400
کد 138205

انسداد 5 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 102 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور طی هفته گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی این امور و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، پنج حلقه چاه غیر مجاز به عمق کلی 168 متر و آبدهی 5.6  لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.
وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج سالانه  102 هزار و 240 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
عباسی با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضا با این امور جهت برخورد با تخلفات انجام شده در حوزه آب های سطحی و زیر زمینی، تصریح کرد: طی مدت یاد شده، 10 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی  که در 1 مورد در حال حفر، ادوات حفاری چاه غیر مجاز شامل چکش برقی و بالا بر توسط ماموران گشت وبازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.
مدیر امور منابع آب دماوند در پایان با تاکید بر اینکه بر اساس طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب‌های زیرزمینی باید وضعیت بحرانی منابع آبی را با بهبود مصرف آب در بخش های اساسی از جمله کشاورزی که مهمترین و پر مصرف ترین می باشد کنترل کرد، گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 1 آذر 1400
  • ساعت 02
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 73