Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1400
کد 138195

درآبان ماه 1400: توقف فعالیت 34 واحد متخلف در پایش های شبانه محیط زیست استان تهران/ ابلاغ 178 اخطار قانونی به متخلفان آلوده کننده هوا/ مقابله با 297 مورد پسماند و ضایعات سوزی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در گشت و پایش های شبانه محیط زیست استان تهران در آبان ماه سال جاری، از 2611 واحد صنعتی، صنفی و تولیدی کوچک و بزرگ مقیاس استان بازدید و فعالیت واحدهای آلاینده هوا در این گشت ها متوقف شده و یا به حالت تعلیق در آمده است.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در تشریح این خبر با اشاره به اینکه برنامه ویژه پایش های محیط زیست استان تهران از ابتدای آبان ماه آغاز و براساس این گشت و پایش ها، محیط زیست تهران شب‌ها مورد رصد قرار می گیرد تا از فعالیت های آلاینده خصوصا در بخش هوا جلوگیری شود، اظهار داشت: طی این مدت 100 محور مواصلاتی در سطح استان از سوی کارشناسان محیط زیست و اکیپ های گشتی، بطور مستمر مورد پایش و کنترل شبانه  قرار گرفت که این پایش ها شامل 244  واحد صنعتی بزرگ مقیاس و نیروگاهی و 2367 واحد صنعتی و صنفی کوچک مقیاس بوده است .
وی با بیان اینکه در این مدت نوع و میزان سوخت نیروگاه ها و صنایع بزرگ نیز بصورت شبانه روزی پایش و کنترل شد و از خروجی دودکش های کلیه نیروگاه ها و صنایع نفتی نمونه برداری لازم به انجام رسید، تصریح کرد: پایش127 مرکز معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین بصورت روزانه در سطح استان از دیگر اقدامات انجام شده در این گشت و پایش ها بود.
محمودی با اشاره به اینکه همچنین از 196 واحد معدنی شن و ماسه در سطح استان در آبان ماه بازدید بعمل آمد، افزود: پایش شبانه روزی شهرک های صنعتی استان به تعداد 80  مورد از دیگر اقدامات انجام شده در راستای ماموریت های گشت و پایش استان تهران بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در پایش های انجام شده مجموعا 178 مورد اخطاریه محیط زیستی برای واحدهای آلاینده صادر و به مسئولان آنها ابلاغ شد، تصریح کرد: در طی آبان ماه و در جریان پایش های شبانه، فعالیت 34 واحد آلاینده نیز متوقف شد.
محمودی با تأکید به اینکه معضل آلودگی ناشی از پسماند و ضایعات سوزی در سطح استان همچنان به قوت خود باقی است، بیان داشت: در طول این مدت کارشناسان محیط زیست در گشت های شبانه با 297 مورد حریق ناشی از ضایعات سوزی و پسماند سوزی مواجه شدند و اقدام به اطفاء آن کردند که در بیشتر این موارد اطفاء آتشسوزی توسط خود کارشناسان و ناگزیر با بکارگیری ابزار ابتدایی بود.
وی از دستگاه های متولی و مسئول خواست تا ورود بیشتر و بهتری به موضوع آلودگی هوا خصوصا در بعد ساعت اداری داشته باشند.
این گزارش می افزاید: گشت و پایش های ویژه شبانه محیط زیست استان تهران همچنان ادامه خواهد داشت و با واحدها و افراد متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 1 آذر 1400
  • ساعت 11
  • توسط سازمان محیط زیست
  • تعداد بازدید 94