Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 30 آبان 1400
کد 138144

رفع تصرف 17 هزار مترمربع از بستر نهر طبیعی طغان شهرستان پاکدشت

مدیر امور منابع آب پاکدشت از رفع تصرف 17 هزار مترمربع از بستر نهر طبیعی طغان شهرستان پاکدشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی اداره منابع آب پاکدشت و پیگیری های به عمل آمدهتوسط دفتر حقوقی این امور ، دو مورد عملیات رفع تصرف از بستر نهر طبیعی طغان واقع در محمد آباد شهرستان پاکدشت انجام شد.

مصطفی پور در ادامه با اشاره به نقش ارزشمند رودخانه ها به عنوان مهمترین منابع آب های سطحی، تصریح کرد : انهار منشعب از  رودخانه ها در بازه هایی نیازمند بازگشایی، لایروبی و احیا می باشد که در این راستا پس از گزارش گشت و  بازرسی منابع آب امور و انجام  کارشناسی های لازم و تعیین میزان تصرفات، با اخذ دو فقره دستور قضایی ، عملیات رفع تصرف بستر صورت گرفت.

مدیر امور  منابع آب پاکدشت با بیان اینکه این تصرفات شامل دیوار کشی ، بنا و استخر بوده که با تلاش مامورین گشت و بازرسی این امور رفع تصرف شد، تصریح کرد: با انجام  این عملیات 17 هزار مترمربع از بستر رودخانه مذکور از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید.

مصطفی پور در پایان به افرادی که قصد خرید اراضی و یا ساخت و ساز در مجاورت مجاری آب‌های سطحی را دارند، هشدار داد: قبل از هرگونه اقدام جهت اطلاع از میزان بستر و حریم و ضوابط قانونی آن، به امور منابع آب مربوطه مراجعه کنند تا از هرگونه سوء استفاده سودجویان و ورود ضرر و زیان به افراد جلوگیری شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 30 آبان 1400
  • ساعت 01
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 72