Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 28 مهر 1400
کد 136937

شوشتری: ۴۲ هزار و ۹۸ شورا در کل کشور/ عدم دخالت شوراهای شهر در مسائل اجرایی شهرداری ها ضروری است

رئیس مرکز حراست وزارت کشور گفت: در کل کشور ۴۲ هزار و ۹۸ شورا در انتخابات اخیر داشته ایم که ۱۳۸۰ شورای شهر و ۴۰ هزار و ۷۱۸ شورای روستا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محمد ابراهیم شوشتری در جلسه هم اندیشی مدیریت شهری با حضور روسای شوراهای شهر استان تهران با بیان اینکه اهمیت شوراها در قانون اساسی و فرهنگ ما مشهود است اظهار داشت: در ۹ اصل قانون اساسی به موضوع شوراها اشاره شده و شوراها نمود مشارکت عملی مردم در مدیریت کشور هستند.

وی افزود: در کل کشور ۴۲ هزار و ۹۸ شورا در انتخابات اخیر داشته ایم که ۱۳۸۰ شورای شهر و ۴۰ هزار و ۷۱۸ شورای روستا هستند و در مجموع ۱۲۷ هزار و ۷۴۲ نفر اعضای شورا داریم که از ارکان مهم تصمیم‌گیری در کشور هستند.

رئیس مرکز حراست وزارت کشور عنوان کرد: این خیل عظیم شورا ظرفیت بالایی برای کشور است که می‌توانند در رضایتمندی شهروندان تاثیرگذار باشند.

شوشتری سپس گفت: شوراها می‌توانند نظارت بیشتری بر عملکرد و شهرداران داشته باشند و در زمینه رضایت‌مندی مردم نقش موثری ایفا کنند.

وی با اشاره به آسیب‌های شورای شهر افزود: یکی از مشکلات در شوراها، دخالت در مسائل اجرایی است، وقتی شهردار سالم را انتخاب می کنید نباید به دنبال دخالت در امور اجرایی باشید.

رئیس مرکز حراست وزارت کشور خاطرنشان کرد: تعداد زیاد نیروهای موجود در شهرداری ها و دست درازی به بودجه شهرداری ها از مشکلات است، ضمن اینکه خودداری از مطالبات شخصی و کمک به ایجاد درآمد پایدار از جمله نکات مهمی است که باید مورد توجه شوراها قرار بگیرد.

انتهای پیام
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 مهر 1400
  • ساعت 01
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 96