Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 21 مهر 1400
کد 136644

روایت محسنی بندپی از اقدامات موثر در توسعه و پیشرفت استان تهران در سه سال تصدی استانداری/ از ارتقا رتبه برگزاری انتخابات تا کاهش مستمر نرخ بیکاری

محسنی بندپی اقدامات موثر در توسعه و پیشرفت استان تهران در سه سال تصدی استانداری را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی با تشریح اقدامات موثر در راستای توسعه و پیشرفت استان تهران در سه سال تصدی استانداری اظهار داشت: نزدیک به سه سال توفیق حاصل شد که به عنوان نماینده عالی دولت و استاندار تهران به مردم فهیم، شریف و بافرهنگ استان تهران خدمت کنم. در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در ابعاد مختلف و رویکردهای توسعه ای از جمله سند آمایش، سند توسعه استان و شهرستان‌ها و سند آسیب های اجتماعی اقدامات پیگیری شد.

وی افزود: در حوزه اقتصادی و در راستای تحقق بخشیدن به شعارهای سال از سوی مقام معظم رهبری به توفیقات خوبی رسیدیم. در همین راستا نرخ بیکاری استان تهران در سال ۱۳۹۷، حدود ۱۲.۲ درصد بوده که در بهار ۱۴۰۰ به ۶.۶ درصد و در تابستان ۱۴۰۰ به ۶.۳ درصد رسید؛ همچنین تعهد اشتغال استان تهران در سال ۱۳۹۹، حدود ۹۶ هزار شغل بود که برای اولین بار در ده سال اخیر ۱۱۹ هزار شغل ایجاد شده و تحقق ۱۲۴ درصدی داشته است.

محسنی بندپی بیان کرد: در زمینه سیاسی و اجتماعی در طی سه سال، دو انتخابات مهم برگزار شد که رتبه استانداری تهران در برگزاری انتخابات ۲۳ پله صعود کرد؛ در حوزه امنیتی و انتظامی با استفاده از ظرفیت شورای تامین استان اقدامات موثری انجام شد. استفاده از ظرفیت بانوان نیز همواره مورد توجه بوده که ۱۴۱.۶ درصد تصدی پذیری همکاران زن در رده‌های مختلف مدیریتی محقق شد و سند توانمندسازی زنان نیز مصوب شده است.

وی همچنین گفت: در حوزه عمرانی، توسعه حمل و نقل ریلی و مترو در استان تهران همواره در دستور کار بوده که در این زمینه برای حل معضل متروی پردیس به عنوان شهر جدید با هدف‌گذاری ۴۰۰ هزار نفری، مجوز محیط زیست اخذ شده و بستر کار آماده است. یکی از مطالبات مهم مردم پرند نیز بهره گیری از مترو می باشد که در این زمینه تفاهمنامه با شهرداری منعقد شده است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز نیز تفاهم‌نامه با سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح منعقد شده تا امکانی فراهم شود که تغییرات در محدوده های غیرمجاز در فاصله سه روز ارائه شود؛ به علاوه سرعت بخشیدن به مسکن مهر نیز از دیگر اقدامات بوده که تعهد ما آماده سازی ۳۲۲ هزار مسکن بوده که تا امروز ۳۰۴ هزار مسکن به متقاضیان واگذار شده است.

وی افزود: شهرک شهید سلیمانی، شهرک صنعتی ملارد با ۷۶۰ هکتار اجرایی شده و شهرک پوشاک نیز عملیاتی شده است. یکی از مشکلات عمده محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر بود که با پیگیری دو ساله این محدودیت برداشته شد. همچنین استان تهران به عنوان استان معین دشت آزادگان در سیل خوزستان در کنار همراهی با مردم گلستان اقدامات اثربخشی را در خوزستان انجام داد.

محسنی بندپی تقریح کرد: در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ که دنیا با بحران کرونا مواجه شد و ستاد کرونا استان تهران با ۲۰ نهاد و دستگاه شکل گرفت تا از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با این بیماری استفاده شود. در همین راستا فرمانداری‌های استان تهران ۱۸۰ میلیارد تومان به دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی کمک کردند. ضمن اینکه کمک‌های قابل توجهی نیز از سوی شهرداری ها و بخشداری های استان تهران جهت مقابله با کرونا صورت گرفت. به علاوه ۵ هزار تخت بیمارستانی در دست اقدام می باشد و ۴۴۰۰ کلاس درس به مجموعه استان اضافه شد و در زمینه آبرسانی و تصفیه خانه های استان نیز اقدامات اثربخش انجام شده است که همه اینها محصول همکاری و تشریک مساعی بوده تا رضایت‌مندی شهروندان فراهم شود.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 مهر 1400
  • ساعت 01
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 151