Aa
پنجشنبه 11 آذر 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 17 مهر 1400
کد 136485

افزایش میانگین دما وکاهش بارندگی نسبت به سطوح نرمال در مرکز کشور تا پایان آبانماه/ رفع تصرف بیش از 31 هزار متر مربع اراضی منطقه حفاظت شده ورجین

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه بازدید های دوره ای از مناطق تحت مدیریت استان تهران در نیمسال دوم سال، از مناطق حفاظت شده ورجین شمیرانات وکویر ورامین بازدید و با عوامل اجرایی این مناطق دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در حاشیه بازدید پایان هفته گذشته خود از منطقه حفاظت شده ورجین با تاکید بر ضرورت و دقت در پایش ها و گشت های کنترل در این منطقه گفت: مبارزه و جلوگیری از زمین خواری به عنوان اصلی ترین ماموریت و اولویت کارکنان محیط زیست شمیرانات تعریف شده است.
وی با بیان اینکه پیگیری پرونده های قانونی جاری بمنظور رفع تصرفات اراضی از چنگال متخلفین در این منطقه و آزاد سازی زیست بوم های طبیعی تحت مدیریت، با جدیت از سوی محیط زیست استان تهران درحال پیگیری است، افزود: بر اساس آمار موجود با پیگیری این اداره کل، در طول شش ماه نخست امسال 19 پرونده تصرف رسیدگی و منجر به صدور رای و اجرا آن شده، که در نتیجه میزان 31564 مترمربع از اراضی تصرف شده از چنگال متصرفین رهاسازی شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین از کاهش آمار تخلفات شکار در این منطقه خبر داد.
به گفته این مقام مسئول تخلفات شکار و صید منطقه حفاظت شده ورجین، در شش ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روند کاهشی و دستگیری شروع به شکار متخلفین در این مدت افزایش داشته است.
محمودی همچنین در پایان هفته گذشته با حضور در پاسگاه محیط بانی شکرآباد منطقه حفاظت شده کویر ورامین ضمن گفتگو با محیط بانان، از آبشخورهای حیات وحش منطقه بازدید کرد و روند حفاظت از حیات وحش منطقه در شش ماهه دوم را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.
وی در جریان بازدید از آبشخور چشمه میل منطقه حفاظت شده کویر گفت: بر اساس پیش بینی مدل های اقلیمی خشکسالی همچنان ادامه داشته و تا پایان آبان ماه دمای میانگین از نرمال بالاتر و میزان بارندگی کمتر خواهد بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تشریح اینکه با مواجهه به این شرایط اقلیمی سخت، پیش بینی لازم برای حیات وحش منطقه انجام شده و درحال پیگیری است، افزود: نظارت بیشتر بر کیفیت آبشخورها و تهیه علوفه برای حیات وحش از جمله این تمهیدات است.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 مهر 1400
  • ساعت 13
  • توسط سازمان محیط زیست
  • تعداد بازدید 53