Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 14 مهر 1400
کد 136438

فرماندار پاکدشت :عملکرد ستاد تسهیل شهرستان در احیا و توسعه واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی مثبت است

فرماندار پاکدشت عملکرد ستاد تسهیل شهرستان را در احیا و توسعه واحدهای تولیدی و کشاورزی مثبت ارزیابی کرد و گفت: پاکدشت تنها شهرستان استان تهران است که به صورت هفتگی جلسات ستاد تسهیل را با حضور مسوولان اجرایی در محل فعالیت واحدهای تولیدی برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت صبح روز چهارشنبه ، جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پاکدشت همراه با بازدید میدانی به ریاست مهدی یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان پاکدشت و با حضور علیمحمدی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری، خانی بخشدار مرکزی ، دالوند رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ،قشقایی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، مشاور اقتصادی فرماندار و کارشناسان این حوزه از دو گلخانه در حال احداث در بخش مرکزی ( طباطبایی و فخر حسینی )برگزار شد.

 بر پایه این گزارش فرماندار شهرستان پاکدشت در حاشیه این برنامه با اشاره به هماهنگیهای صورت گرفته با ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان در راستای رفع موانع تولید و اشتغال، ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های چندجانبه، مشکلات اصلی گلکاران در سال جاری مرتفع گردد.


یوسفی جمارانی با اشاره به ظرفیت‌ حوزه کشاورزی پاکدشت گفت: پاکدشت از ۲۳ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی برخوردار است که با وجود کمبود منابع آبی، ۱۱ درصد از سهم کشاورزی استان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: با تغییر الگوی کشت صورت گرفته در طول سال‌های گذشته، پاکدشت با هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه، پایتخت گل و گیاه کشور محسوب می‌شود و کشاورزان پاکدشتی سالانه یک میلیارد و ۱۴۶ میلیون گل شاخه بریده و ۲۳ میلیون گلدان گیاه زینتی تولید می‌کنند.

وی به برگزاری هفتگی جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: پاکدشت تنها شهرستان استان تهران است که به صورت هفتگی جلسات ستاد تسهیل را با حضور مسوولان اجرایی در محل فعالیت واحدهای تولیدی برگزار می‌کند و با تجربیات به دست آمده و ظرفیت‌های موجود، تلاش شد تا با استفاده از ظرفیت دانشگاه شریف و بخش خصوصی، برخی از خلاء‌های موجود در بخش صنعت و کشاورزی برطرف شود.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 مهر 1400
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 70
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری پاکدشت