Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 10 مهر 1400
کد 136299

انسداد 49 حلقه چاه غیرمجاز طی شهریور ماه سال جاری توسط امور آب تهران

سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی شهریور ماه سال جاری، با انسداد 49 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 437 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی و با اخذ دستور قضایی طی یک ماه کاری ، 49 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 32.1 لیتر بر ثانیه و عمق هزار و  285متر، پر و مسدود  شد .
حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب های سطحی و زیرزمینی، گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 10 مهر 1400
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 141