Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 30 شهريور 1400
کد 135857

آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس/ محسنی بندپی: دوران دفاع مقدس برای ملت وحدت بخش بود

استاندار تهران گفت: در آن هشت سال با وحدت و همدلی ملت، به دشمن اجازه دست اندازی ندادیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در تالار بین المللی اجلاس سران که با سخنرانی ویدیو کنفرانسی رئیس‌جمهوری در سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: انسجام، همگرایی و امت واحده‌ای که در زمان جنگ شکل گرفت، شرایطی را به وجود آورد تا از دستاوردهای انقلاب مثل استقلال و اصول و ارزش‌های دینی صیانت کنیم.
 
وی با بیان اینکه بیان اینکه دوران دفاع مقدس برای ملت وحدت بخش بود، افزود: در آن دوران همبستگی بین مردم و مسئولان به بالاترین حد ممکن رسیده بود و این جنگ، گنجی برای مردم، انقلاب و میهن اسلامی ما بود.
 
استاندار تهران با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس از چند منظر با اهمیت است، عنوان کرد: این هفته برعکس همه جنگ هایی که در دنیا آغاز می شد و به پایان می رسد، ما شروع جنگ را به عنوان امری ارزشمند در راستای حفظ اهداف دفاع در نظر می‌گیریم.
 
محسنی بندپی تاکید کرد: این هفته را به عنوان امر مقدس و ارزشمند گرامی می داریم و جنگ ایران و عراق تنها جنگی بود که حتی یک سانتی‌متر از خاک ایران گرفته نشد؛ امام راحل همبستگی و تمام ظرفیت‌های موجود را بسیج‌ کردند و بر آموزه‌های الهی و دینی تکیه داشتند.
 
وی ادامه داد: در طرف دیگر، متجاوزان از همه امکانات برخوردارد بودند، یک طرف تجهیزات نظامی شرق و غرب و دلارهای نفتی رژیم سعودی در کنار فشارهای سیاسی و دیپلماتیک اروپا و آمریکا بود و در طرف دیگر انقلاب نوپا و امام و مردم که بسیج شده بودند.
 
استاندار تهران خاطرنشان کرد: به فضل الهی و با مجاهدت و رشادت های شما رزمندگان اسلام پس از هشت سال زمانی جشن پیروزی گرفتیم که تمام خاک وطن در اختیار خودمان بود.
 
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 شهريور 1400
  • ساعت 13
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 82