Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 29 شهريور 1400
کد 135815

محسنی بندپی: آغار نهضت واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در استان تهران از فردا ۳۰ شهریورماه/ ظرف ۱۰ روز جامعه هدف واکسینه می شوند

استاندار تهران از آغار نهضت واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در استان تهران از فردا ۳۰ شهریورماه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مدیریت و مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: روند قابل قبولی در کاهش بیماران سرپایی، بستری، بستری ویژه و فوتی ها را در هفته چهارم شهریور داشتیم چنانکه ۱۴ درصد فوتی ها، ۱۶ درصدی بیماران سرپایی، ۱۶.۸ بستری عادی کاهش پیدا کرد که اگر روند کاهشی در هفته آینده داشته باشیم بستری عادی و ویژه نیز کاهش می یابد.

وی افزود: در استان تهران روند واکسیناسیون را تسریع بخشیدیم و در جلسه جمعه مقرر شد از فردا سه شنبه ۳۱ شهریورماه ظرفیت به ۲ برابر افزایش یابد که در این زمینه آمادگی لازم وجود دارد و تا امروز ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار واکسن شامل ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار دز اول و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دز دوم تزریق شده.

استاندار تهران با بیان اینکه ۳۲۴ مرکز تجمیعی داریم عنوان کرد: از روز چهارشنبه ۱۶۰ ایستگاه در بیمارستان های خصوصی ایجاد می شود ضمن اینکه هلال احمر ۷ مرکز ایجاد می کند و شهرداری تهران نیز لیست مراکز مستقل خود را اعلام می کند.

محسنی بندپی سپس گفت: مراکز بیمارستانی تامین اجتماعی ۱۰ مرکز ایجاد می کنند و هیچ محدودیت سنی قائل نشوند و افراد بالای ۱۸ سال پذیرش شوند؛ در برخی شهرستان ها بالای ۷۰ درصد واکسیناسیون انجام شده است و در تهران با افزایش مراکز و بسیج همه امکانات و ظرفیت ها از فردا پای کار خواهند بود تا روزانه ۷۰۰ هزار دز واکسن طی ۱۰ روز تزریق شود.

وی در مورد وضعیت واکسن به دانش‌آموزان تصریح کرد: معاون بهداشتی وزیر بهداشت اعلام کرده که دز واکسن سینوفارم و برکت برای دانش‌آموزان تزریق میشود و زمینه اجرایی شدن این دستورالعمل را فراهم می‌کنیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: ۴ مرکز شبانه روزی و خودرویی جدید ایجاد می شود و در مجموع ۱۲ مرکز شبانه روزی داریم.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 شهريور 1400
  • ساعت 18
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 76