Aa
چهارشنبه 28 مهر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 29 شهريور 1400
کد 135774

صحن‌های امامزاده عبدالله شهرری در خدمت بخش تولید و سلامت است

رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان ری گفت: افزون بر کارکرد بقعه امامزاده عبدالله این شهرستان در حوزه‌ گردشگری مذهبی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی، از فضا و صحن‌های همجوار آن برای فعالیت‌های اشتغالزایی، آموزشی، فرهنگی و حوزه سلامت استفاده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حجت‌الاسلام سید محمد سیدی رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان ری اظهار داشت: اداره اوقاف کوشیده است با اختصاص صحن‌های اطراف امامزاده برای فعالیت‌های درمانی، کارگاه‌های تولیدی و اشتغالزایی از جمله برای زنان سرپرست خانوار و تلاش برای اجرای برنامه های آموزشی، فضاهای متروکه اطراف بقعه به نحو مطلوب مورد استفاده قرار گیرند.

وی بر ضرورت همسان‌سازی سطوح صحن‌های همجوار بقعه به منظور تسهیل در تردد زائران تاکید و اضافه کرد: با هدف ارائه خدمات درمانی به مردم منطقه، پزشکان افتخاری در تخصص‌های مختلف خدمات درمانی را به محرومان و قشرهای کم بضاعت در این امامزاده ارائه می‌کنند.

سیدی از نبود پارکینگ عمومی به عنوان مانعی برای دفن اموات در آرامستان حریم امامزاده عبدالله (ع) یاد و خاطرنشان کرد: درصورت بسترسازی از سوی نمایندگان مجلس این امکان وجود دارد که با خرید و آزادسازی برخی از املاک مجاور، پارکینگ طبقاتی احداث و خدمات‌رسانی به زائران تقویت شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری یادآور شد: حریم این امامزاده واجب‌التعظیم مدفن بیش از ۴۰۰ تن از علما، مشاهیر و دیگر چهره‌های مشهور سیاسی است.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 شهريور 1400
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 25
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری