Aa
چهارشنبه 28 مهر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 29 شهريور 1400
کد 135771

۵۵ میلیارد ریال کمک مردمی برای آزادی زندانیان در شهرری جمع‌آوری شد

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری گفت: ۵۵ میلیارد و ۴۳۴ میلیون و ۴۶۱ هزار ریال کمک مردمی از خیران شهرستان ری و دستگاه‌های مختلف دولتی طی پنج ماه اول سال جاری برای آزادی زندانیان غیرعمد و خدمات رسانی به خانواده‌هایشان جمع‌آوری شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، محسن حسن‌پور مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری اظهار داشت: ۵۳ میلیارد و ۲۹۵ میلیون و ۲۴۷ هزار ریال از این کمک های مردمی برای آزادی ۲۰۶ نف متهم جرایم غیرعمد و مالی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه از میان ۲۰۶ متهم جرایم غیرعمد و مالی ۱۳۸ نفر مرد و ۶۸ نیز زن هستند، افزود: جلب رضایت مالی شاکیان کار بسیار سختی است که اعضای انجمن حمایت از زندانیان فقط برای آزادی چهار زن ۵۵ مورد رضایت جلب کرده اند.

حسن پور کمک مالی به خانواده زندانیان، تامین ودیعه مسکن این افراد و پرداخت وام های قرض الحسنه را از دیگر اقدامات انجمن حمایت از زندانیان غیرعمد شهرستان ری عنوان کرد و یادآور شد: یک میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال به خانواده زندانیان کمک مالی شده است و همچنین ۶۰۰ میلیون ریال ودیعه مسکن و ۳۵۰ میلیون ریال نیز وام قرض الحسنه پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت هزینه های موردی مانند مسائل فرهنگی، اجاره مسکن، تامین هزینه های درمانی و تامین لوازم خانگی را از دیگر اقدامات انجمن حمایت از زندانیان در خصوص خانواده زندانیان عنوان کرد که در این زمینه نیز طی پنج ماه سال جاری ۵۹۳ میلیون ریال پرداخت شده است.

حسن پور کمک به زندانیان در حوزه های فرهنگی، بهداشتی، درمانی و دارویی را از دیگر اقدامات انجمن حمایت از زندانیان بیان کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ تاکنون ۳۶۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال برای اینگونه اقدامات هزینه شده است.

وی ادامه داد: کمک های مردمی جمع آوری شده توسط انجمن حمایت از زندانیان به جز جرایمی مانند مواد مخدر، قتل عمد و مسائل ناموسی شامل تمامی زندانیان می شود.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری در پایان با اشاره به راه‌اندازی سامانه حمایت از خانواده زندانیان تاکید کرد: سامانه حمایت از خانواده زندانیان به نشانی  samanehemayat.com با هدف ارائه خدمات ویژه به این خانواده‌ها راه‌اندازی شده و خانواده مددجویان می‌توانند با مراجعه به نشانی الکترونیک این سامانه، فرم ارائه‌شده را تکمیل کنند که این فرم در سریع‌ترین زمان، به نزدیک‌ترین انجمن حمایت محل سکونت خانواده ارجاع می‌شود.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 شهريور 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 39
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری