Aa
چهارشنبه 28 مهر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 29 شهريور 1400
کد 135765

۴۶۸ هزار تن ذرت علوفه ای در شهرستان ری برداشت می‌شود

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری از آغاز برداشت ذرت علوفه ای در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌کنیم ۴۶۸ هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع این شهرستان برداشت شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، جبرئیل برادری مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری اظهار داشت: امسال پس از برداشت گندم و جو ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری زیر کشت ذرت علوفه ای رفت که تاکنون ۲ هزار هکتار آن برداشت شده است.

وی با بیان اینکه هر هکتار از اراضی زیرکشت ذرت علوفه ای بین ۵۵ تا ۵۰ تن محصول می دهد، اضافه کرد: به طور میانگین هر هکتار از اراضی زیرکشت ذرت علوفه ای در حدود ۵۲ تن محصول می دهد.

برداری ادامه داد: عملکرد ذرت کاران شهرستان ری امسال در مقایسه با سال گذشته کمی کاهش داشته که این امر نیز به دلیل کاهش نزولات آسمانی و کم آبی است ولی با این حال کشاورزان این شهرستان با استفاده از روش های نوین کشاورزی توانستند کمترین میزان کاهش تولید را داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال برای برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان ری ۳۰ دستگاه چاپر و ۱۵۰ کامیون مشارکت دارند، خاطرنشان کرد: برداشت ذرت علوفه ای در حدود ۲۰۰ شغل مستقیم ایجاد کرده است.

برادری گفت: برداشت ذرت علوفه ای همه ساله از اوایل شهریور ماه در شهرستان ری آغاز و تا آبان ماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی ری با اشاره به اینکه این شهرستان رتبه اول تولید ذرت علوفه ای را در استان تهران دارد، خاطرنشان کرد:  این محصول توسط دامداری های خریداری شده و در سیلوهای مخصوص برای مصرف پاییز و زمستان فشرده و جمع آوری می شود.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 شهريور 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 22
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری