Aa
چهارشنبه 28 مهر 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 28 شهريور 1400
کد 135749

ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش تفکیک زباله به دانش آموزان در اسلامشهر

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر بر ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش تفکیک زباله با آغاز سال تحصیلی در مدارس و بین دانش آموزان تاکید نمود.
به گزارش مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، بهزاد بذرگری رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: تفکیک زباله از مبدا و جداسازی پسماند خشک از تر و فرهنگ‌سازی بازیافت باید از سنین پایین آغاز شود و بازگشایی مدارس فرصت مغتنمی برای این آموزش هاست.
وی گفت: فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی شهروندان از اولویت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که همکاری مردم در اجرای برنامه های زیست محیطی در نهادینه شدن فرهنگ صحیح مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست بسیار تاثیرگذار است.
 رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته آموزش فرهنگ مدیریت پسماند به دانش آموزان از طریق نرم افزار شاد در قالب پوستر، بروشور، کلیپ، موشن گرافی و... با موضوعات کاهش زباله، استفاده مجدد، تفکیک از مبدا، بازیافت طبیعت و زباله، پاکبانان و... به دانش‌آموزان ارائه شد و امسال نیز با آغاز سال تحصیلی جدید و با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان در فضای مجازی و سامانه شاد، و درصورت بازگشایی مدارس به صورت حضوری با اجرای نمایش، برنامه‌های آموزشی سازمان پسماند درخصوص بازیافت و کاهش تولید زباله ادامه می‌یابد.
 بذرگری با اشاره به دیگر برنامه‌های این سازمان تصریح کرد: پویش عمومی نه به زباله، نه به استفاده از کیسه پلاستیکی و نه به رهاسازی ماسک و دستکش در معابر، برگزاری مسابقه مجازی به مناسبت روز زمین پاک، توزیع کیسه‌های پارچه‌ای و جمع‌آوری باتری های لیتیومی، برگزاری جشنواره مجازی نقاشی ویژه کودکان و مسابقه عکاسی ویژه نوجوانان و جوانان برخی از برنامه های اجرا شده و در حال اجرا در سازمان مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر است.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 شهريور 1400
  • ساعت 13
  • توسط شهرداری اسلامشهر - استان تهران
  • تعداد بازدید 28