Aa
چهارشنبه 28 مهر 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 28 شهريور 1400
کد 135725

«جعفر پرج» به‌عنوان شهردار کیلان معارفه شد

«جعفر پرج» با حضور جمعی از مسئولان به‌عنوان شهردار کیلان معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کیلان، آیین تکریم و معارفه شهردار کیلان، ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان و خانواده معظم شهدا در سالن همایش‌های شهرداری کیلان برگزار شد.

در این آیین، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران، اعضای شورای اسلامی شهر کیلان، امام جمعه آبسرد، معاونت عمرانی فرمانداری و مشاور فرماندار شهرستان دماوند، فرمانده انتظامی شهرستان دماوند، اعضای شوراهای اسلامی آبسرد و فیروزکوه، مسئولان شهر کیلان، پرسنل شهرداری کیلان و جمعی از هیأت‌ امناها و معتمدان محلات شهر کیلان حضور داشتند.

بر این اساس، «دکتر جعفر پرج» رسما با حکم دکتر محسنی‌بندپی، استاندار تهران به‌عنوان شهردار کیلان معرفی و رسما آغاز به‌کار کرد.

همچنین از زحمات چند ماهه «علی کاظمی» سرپرست شهرداری کیلان با اهدای لوح تقدیر به‌عمل آمد.

دکتر پرج دارای مدرک تحصیلی دکتری شهرسازی است و ۲۵ سال سابقه کار و نزدیک به دو دهه سابقه مدیریت شهری در شهرهای مختلف را در کارنامه کاری خود دارد.

او پیش از این هشت سال متوالی سکانداری شهرداری فیروزکوه را بر عهده داشت.

انجام کارهای علمی مبنای شورای ششم شهر کیلان است/ توسعه و پیشرفت کیلان با مشارکت همه شهروندان تحقق می‌یابد

پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در معارفه شهردار کیلان اظهار کرد: به واسطه نظام و انقلاب، مردم سالاری را در همه ارکان زندگی به خوبی شاهد هستیم؛ کیلان ۱۸ هزار سال قدمت دارد که این قدمت در اثر و نتیجه کاوش‌های باستانی است و حدود ۷۰ سال سابقه شهرداری به همراه مردمی با فرهنگ، شهیدپرور، انقلابی و ولایتی داریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته آن‌طور که شایسته مردم و سابقه شهر بود، شاهد پیشرفت و توسعه کیلان نبودیم، افزود: اما این نشانه عدم تلاش مسئولان این شهر در گذشته نیست و از زحمات همه مسئولان گذشته به ویژه شورای پنجم، قدردانی می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: پیش از نهایی شدن حضور جعفر پرج در کیلان در خصوص قدمت و آنچه حق مردم است، بسیار با ایشان صحبت کردیم؛ ایشان مردی تلاشگر، خونگرم و متعهد هستند؛ یقین داریم که با ایشان روزهای بهتری خواهیم داشت‌.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: در آستانه دفاع مقدس، بر ما واجب است، یاد و خاطره کسانی که جان خود را برای کشور نثار کردند، یاد نماییم و از مجاهدت ایثارگران، جانبازان و آزادگان قدردانی کنیم؛ شورای ششم با توکل به خداوند و توسل به حضرت امام جعفر صادق (ع) این دوره را با پشتوانه‌ای تحقیقاتی و مطالعاتی آغاز کرده و انجام کارهای علمی مبنای ماست.

وی بیان کرد: با عنایت خداوند متعال برخلاف گذشته، از نخستین شهرهایی هستیم که توانستیم شهرداری خوب انتخاب کنیم؛ در دوران انتخابات برنامه‌هایی ارائه دادیم و امروز از کاندیداها و شهروندان تقاضای کمک داریم.

آقاجان‌احمدی اضافه کرد: از امروز باید شرایط کیلان به‌گونه‌ای دیگر رقم بخورد و با مشارکت شهروندان در همه عرصه‌ها بتوانیم فردای بهتری برای کیلان شاهد باشیم؛ شورای ششم، با اتحاد و همدلی فعالیت‌های خود را آغاز کرده و امیدواریم با کمک خداوند متعال حاصل این اتحاد و همدلی را در چهار ساله آینده با یکدیگر نظاره‌گر باشیم.

معرفی شهردار کیلان، ثمره دست شورای اسلامی دوره ششم است/ پرج سابقه خوبی در خدمت‌گزاری دارد

حجت‌الاسلام سیداحمد میرشریفی، امام جمعه شهر آبسرد و حومه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در زمان محمدرضا شاه پهلوی، جزایر ارزشمند ۳۰گانه بحرین و در دوره‌های گذشته طی قرادادهای ترکمنچای و‌ گلستان، بخش‌هایی از کشور را از دست دادیم.

وی با بیان اینکه در دوران جنگ هشت ساله دفاع مقدس، با تلاش، مجاهدت و ایثارگری شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم، افزود: بازگرداندن عزت از دست رفته ما ایرانی‌ها، از نکات دیگری است که جنگ هشت ساله را برای ما به دفاع مقدس تبدیل کرد.

امام جمعه شهر آبسرد و حومه گفت: امروز معرفی شهردار کیلان، ثمره دست شورای اسلامی دوره ششم است که توسط مردم انتخاب شده‌اند؛ با سابقه‌ای که از آقای پرج سراغ داریم، امید وجود دارد خدمات ارزشمند این عزیز را برای شهر کیلان شاهد باشیم تا اعتلای ارزشمندی برای این شهر رقم بخورد.

میرشریفی با اشاره به اینکه باید از زحمات و خدمات شهرداران و شوراهای دوران گذشته نیز قدردانی شود، تصریح کرد: دکتر پرج سابقه خوبی در خدمت‌گذاری دارد و در وزارت کشور و شهرستان همجوار ما انجام وظیفه کرده است.

سیما و منظر شهری کیلان به‌عنوان باغشهر ممتاز استان تهران صیانت شود/ با ساخت و سازهای غیرمجاز به خصوص در خارج بافت مقابله شود

صمد جلیلوند، معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند نیز اظهار داشت: از زحمات شهرداران سابق به خصوص آقای کاظمی و مجموعه شورای شهر در دوره قبل قدردانی می‌کنیم؛ همچنین دکتر پرج به‌عنوان شهردار کیلان دارای سوابق بسیار خوب در شهرهای مختلف است که امیدواریم با تجربیات خود و انجام پروژه‌های عمرانی باعث شکوفایی شهر کیلان که قدمت تاریخی و عنوان ممتاز باغ‌شهر در استان تهران دارد، شود.

وی با بیان اینکه باعث افتخار است که دکتر پرج به‌عنوان نخستین شهردار استان تهران از استاندار حکم دریافت کردند و به‌عنوان شهردار کیلان معرفی شدند، افزود: باید قانون شهرسازی و عمران شهری در ساخت و سازها مد نظر قرار گیرد.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند گفت: بودجه‌های شهرداری به‌نحوی برنامه‌ریزی گردد که حداقل ۴۰ درصد از بودجه برای کارهای عمرانی در نظر گرفته شود؛ تقاضا داریم که با ساخت و سازهای غیرمجاز به خصوص در خارج بافت مقابله شود.

جلیلوند تصریح کرد: باید سطح اشغال ساخت و سازها مطابق طرح تفصیلی پیگیری شود و نمای شهری و شهرسازی را بهم نریزد؛ باید از سیما و منظر شهری کیلان به‌عنوان باغشهر ممتاز استان تهران صیانت شود.

برنامه‌های کاری شهرداری کیلان در افق‌های زمانی با همفکری اعضای شورا و همکاران شهرداری تدوین خواهد شد

دکتر جعفر پرج، شهردار جدید کیلان اظهار داشت: بدوا از اعتماد اعضای شورای شهر کیلان، استاندار تهران، فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان نسبت به حقیر در واگذاری مسئولیت شهرداری قدردانی می‌کنم.

وی افزود: برنامه‌های کاری مدنظر به صورت جدول برنامه‌ریزی شده در افق‌های زمانی با همکاری شورا و مجموعه شهرداری به‌زودی تدوین و اعلام خواهد شد؛ امیدوارم با اعتماد و حفظ همدلی و همراهی و مشارکت، شاهد ایجاد زیرساخت‌های شهری با اجرای طرح و پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی در سطح شهر کیلان باشیم.

شهردار کیلان گفت: از دیرباز نسبت به کیلان شناخت و خدمت بزرگان و معتمدین شهر ارادت داشته و یکی از موضوعاتی که باعث دلگرمی‌ام برای تقبل مسئولیت شهرداری کیلان شد، وفاق و همدلی بین اعضای شورای کیلان است.

پرج ادامه داد: امیدواریم همچنان باحفظ وتداوم وفاق و همدلی و با شناسایی و احصاء مشکلات و نارسایی و همچنین ظرفیت‌های موجود در سطح شهر و تدوین اولویت‌بندی با لحاظ نمودن توان و ظرفیت شهر و شهرداری و بکارگیری از حمایت مسئولین شهرستانی و استانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن فعالیت‌های خود را آغاز کنیم.


اقدامات جهادی و انقلابی شورای اسلامی شهر کیلان برای شهر و مردم عزیز کیلان نویدبخش است

قائمی، مشاور امور شهری فرماندار شهرستان دماوند نیز در این آیین افزود: اقدامات جهادی و انقلابی شورای اسلامی شهر کیلان برای شهر و مردم عزیز کیلان نویدبخش است؛ امام صادق (ع) می‌فرمایند: زندگی به جز سه اصل هوای پاک، آب گوارا و زمین حاصل‌خیز گوارا نمی‌شود.

وی افزود: جهت و هدف نهایی دکتر پرج، شهردار جدید کیلان در همین راستا است؛ ایشان تجارب ارزنده‌ای در حوزه شهری دارند؛ این موضوع نوید می‌دهد که کیلان را در حول همین محور و ظرفیت‌هایی که دارد، می‌تواند هنرنمایی کند و در کنار تهران به یک مرکز قابل توجه تبدیل شود و مردم از این خدمات استفاده کنند.

مشاور امور شهری فرماندار شهرستان دماوند گفت: امیدواریم این انتخاب‌ها، نویدبخش روزهای شیرین و خوب برای مردم منطقه خواهد بود؛ مردم باید شیرینی خدمات اعضای شورای اسلامی و شهرداری را بچشند و مردم محور و خدمت‌گذاری سرلوحه همه قرار گرفته و‌ خواهد بود.

لزوم توجه به معماری اسلامی در ساخت‌و‌سازهای شهری

حجت‌الاسلام علی‌اکبر مسعودی، امام جماعت و رئیس شورای فرهنگی و مذهبی شهر کیلان نیز اظهار داشت: اشاره‌ای به آیه ۶۱ سوره مبارکه هود کنم که خداوند متعال یک مأموریت بزرگ به انسان داده است، مأموریتی که انسان نسبت به زمین دارد؛ این آیه، عمران و آبادی زمین را برگردن انسان گذاشته است.

وی افزود: حضرت امیرالمؤمنین (ع) در خطبه ۹۱ نهج‌البلاغه، وقتی که زیبایی‌های زمین را ترسیم می‌کنند که این زمین چقدر زیبایی و امکانات دارد، می‌فرمایند که آدم بر روی زمین نزول کرد برای اینکه زمین را آباد کند.

رئیس شورای فرهنگی و مذهبی شهر کیلان گفت: انسان برای خرابکاری روی زمین نیامده است یا باری روی زمین باشد، بلکه لطافت و زیبایی‌هایی که روی زمین قرار دارد را دوچندان کند؛ نزدیک ۱۰۰ روایت فقط راجع‌به عمران و آبادانی زمین در نهج‌الفصاحه وجود دارد؛ وقتی از معماری اسلامی سخن می‌گوییم، یعنی اسلام برای معماری حرف دارد.

مسعودی اضافه کرد: شوراها و شهرداران وظیفه دارند که طرح‌های اسلامی را برای یک شهر اسلامی تدوین و اجرا کنند و امیدواریم معماری اسلامی در روند ساخت‌وسازهای شهری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 شهريور 1400
  • ساعت 09
  • توسط شهرداری کیلان
  • تعداد بازدید 52