Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 25 شهريور 1400
کد 135605

فرماندار پاکدشت: ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز عملیاتی می شود/ توسعه راه ها یکی از مولفه های اصلی پیشرفت اقتصادی پاکدشت است

فرماندار پاکدشت گفت : یکی از برنامه‌های مهم در سال جاری ،شناسایی و ایمن‌سازی نقاط حادثه‌ خیز و کاهش تصادفات در محورهای ارتباطی است که با تأمین اعتبارات مورد نیاز ،عملیاتی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت صبح روز پنجشنبه ، آیین کلنگ زنی پروژه تعریض،بهسازی و ایمن سازی محور قوهه به روستای قلعه نو املاک در بخش مرکزی به طول 5/5 کیلومتر باحضور مهدی یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان پاکدشت، فرهاد بشیری نماینده مردم شهرستان در مجلس، مداح قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نوروزی مدیرکل راهداری استان تهران،خانی بخشدار مرکزی و‌دیگر مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد.

بر پایه این گزارش فرماندار پاکدشت در این مراسم گفت : یکی از اهداف مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی در این شهرستان ،محرومیت زدایی و توسعه روستایی بوده است بسا اینکه با تلاش های صورت گرفته و اجرای پروژه ها شاهد تغییر و تحولات خوبی در روستاها هستیم.

جمارانی افزود : نتیجه این اقدامات و پیگیری های مسئولان ،امید افزایی در روستاییان با تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت بوده که در روستاهای شهرستان پاکدشت ،این امر بسیار مشهود است.

یوسفی جمارانی با اشاره به جمعیت 7 هزار نفری روستای قلعه نو املاک اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم در سال جاری ،شناسایی و  ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز ،ارتقاء سطح ایمنی جاده ها، تردد و کاهش تصادف در محورهای ارتباطی است که با تأمین اعتبارات مورد نیاز عملیاتی می‌شود.

فرماندار پاکدشت اظهار کرد :بزرگراه امام رضا(ع)، یکی از پرترددترین و پر ترافیک‌ترین جاده‌های شرق کشور و استان تهران است که علاوه برخودورهای عبوری به سمت استان‌های شرقی، هزاران دستگاه خودروی سبک و سنگین روزانه در مسیر شهرک‌های صنعتی مستقر در شرق پاکدشت تردد می‌کنند.

یوسفی جمارانی گفت : جابه جایی پلیس‌راه شریف‌آباد توانست بخش اندکی از بار ترافیکی پاکدشت را در گلوگاه ورودی به استان تهران کم کند اما بازهم نیاز به حمایت بیشتر مسئولان در سطح کشور هستیم تا با اختصاص بودجه بیشتری بتوانیم زیرساخت‌ها را همراه با رشد جمعیت هماهنگ سازیم.

گفتنی است شهرستان پاکدشت دارای ۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی است که از این میزان ۸۰ کیلومتر بزرگراه در مسیر رفت و برگشت، ۲۰ کیلومتر راه اصلی و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی است.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 25 شهريور 1400
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 14
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری پاکدشت