Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 24 شهريور 1400
کد 135585

عسگری: سهم ۴.۱ درصدی استان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰/ سود تسهیلات ۱۰ تا ۱۲ درصد است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به سهم ۴.۱ درصدی استان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: سود تسهیلات ۱۰ تا ۱۲ درصد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت اله عسگری در جلسه بررسی تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ بودجه سال ۱۴۰۰ با اشاره به فراگیر بودن این تسهیلات در همه بخش های اقتصادی اظهار داشت: متقاضیان در حوزه کشاورزی، صنعت، خدمات و گردشگری می‌توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از مزایای این تسهیلات بهره مند شوند.

وی افزود: سهم استان تهران از این تسهیلات حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان با سود حداکثر ۱۲ درصد و باز پرداخت آن برای تسهیلات سرمایه در گردش يک ساله و تسهیلات ایجادی، توسعه ای و تکمیلی حداکثر هفت سال خواهد بود.

معاون اقتصادی استاندار تهران در ادامه از دستگاه‌های اجرایی خواست در پیشنهاد طرح های خود به موارد مهمی از جمله تولید و تامین کالاهای اساسی و راهبردی، رسته های اولویت دار، واحدهای تولیدی پیشران و شرکت های دانش بنیان، واحدهای تولیدی نیمه تمام، واحدهای تولیدی صادرات محور و... توجه نمایند.

عسگری سپس گفت: دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی و همچنین کسب و کارهای خانگی و واحدهای تولیدی خرد نیز از مزایای این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

وی عسگری در پایان خاطرنشان کرد: این میزان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه فرصتی برای تحول در تولید استان است و دستگاه‌های اجرایی و بانک های عامل با دقت و تسهیل در فرايند کار این روند را شتاب بخشیده و موانع سر راه تولیدکنندگان را بردارند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 شهريور 1400
  • ساعت 16
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 83