Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 24 شهريور 1400
کد 135576

معاون استاندار تهران: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تامین نهاده ها / زمینه حضور واردکنندگان و تامین کنندگان نهاده های دامی فراهم می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: از ظرفیت های بخش خصوصی در تامین نهاده ها استفاده می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت اله عسگری در اولین جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی اظهار داشت: یکی از عوامل بسیار موثر در تنظیم بازار محصولات کشاورزی تامین به موقع و با قیمت مناسب نهاده های حوزه کشاورزی است.

وی بهره گیری مناسب از ظرفیت های بخش خصوصی را در تامین این نهاده ها بسیار اثرگذار دانست و افزود: نگاه بدبینانه و انحصار گرایانه در این موضوع آفتی است که زمینه حضور و فعالیت بخش خصوصی را با چالش مواجه خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به نظارت دقیق و مستمر بر زنجیره تولید، تامین و توزیع محصولات کشاورزی به ویژه مرغ و تخم مرغ عنوان کرد: تصمیمات سریع، قاطع و بدون وقفه زمانی قطعا در تعادل بازار موثر خواهد بود و این مهم باید توسط دستگاه‌های نظارتی و اجرایی ذی ربط مورد توجه قرار گیرد.

عسگری به توزیع متناسب و همراه با عدالت اجتماعی کالاهای اساسی همچون برنج، شکر اشاره کرد و گفت: دقت لازم در توزیع سهمیه های اختصاص یافته به استان در این حوزه صورت پذیرد.

وی ادامه داد: استان تهران با دارا بودن ۵.۷ میلیون قطعه مرغ تخم گذار روزانه قادر به تامین ۲۳۰ تن تخم مرغ معادل ۷۰ درصد نیاز بازار استان است و همچنین با توجه به نیازسنجی صورت گرفته ۱۲۰۰ تن مرغ مورد نیاز روزانه بازارهای استان است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در دو سال آینده حداکثر نیاز استان از محل تولیدات خود تامین خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در پایان با بیان اینکه واردات تخم مرغ از هفته های آتی به بازار قطعا قیمت تخم مرغ به تعادل خواهد رسید از دستگاه‌های نظارتی خواست با متخلفان و اخلال گران در ایجاد التهاب در بازار برابر قانون برخورد شود.

در این جلسه مقرر شد تخم مرغ سازمان میادین و تره بار توسط اتحادیه مرکزی میهن برابر با نیاز و قیمت مناسب تامین گردد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 شهريور 1400
  • ساعت 13
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 79