Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 23 شهريور 1400
کد 135563

عباسی: حرکت کشاورزی از سنتی به مدرن نیازمند فرهنگ‌سازی و آموزش کشاورزان است/ ضرورت تغییر الگوی کشت و ترویج آبیاری نوین در پیشوا

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بحران فرونشست، یک موضوع فرا منطقه‌ای است که فقط در حوزه اختیارات شهرستان نیست بلکه قابلیت ورود مدیران ملی و حتی مجلس شورای اسلامی را دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در نشست شورای کشاورزی گفت: به دلیل وسعت و سابقه کشاورزی در پیشوا و نقش این حوزه در تولید و اشتغال، جلسات شورای کشاورزی از جلسات مهم شهرستان محسوب شده که مستمرا باید برگزار شود و اعضا اهتمام ویژه‌ای برای حضور در جلسات و پیگیری مصوبات داشته باشند. 

وی افزود: نمی توان به حوزه کشاورزی توجه کرد ولی نسبت به الزامات آن بی‌اهمیت بود؛ یکی از الزامات امروز کشاورزی، استفاده از تکنولوژی و ابزارهای نوین برای کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری است. 

نماینده دولت درشهرستان پیشوا گفت: آب، یک موضوع حیاتی در حوزه کشاورزی است و به دلیل خطاهایی که طی سالهای متمادی در این باره صورت گرفته، عمق چاه‌ها برای برداشت از آب‌های زیرزمینی افزایش یافته و مخاطراتی همچنین فرونشست را ایجاد کرده است. 

عباسی تصریح نمود: پیشوا، یکی از مناطق پیشگام در توسعه کشت گلخانه‌ای است و لازم است همگام با این مهم، به سمت تغییر الگوی کشت و ترویج آبیاری نوین نیز حرکت کنیم تا کشاورزی منطقه با حفظ داشته‌ها و کمترین هزینه و خسران، توسعه یافته و بیشترین عایدات و بهره‌وری اقتصادی نصیب کشاورزان شود.

وی یادآورشد: حرکت کشاورزی از سنتی به سمت مدرن، نیازمند فرهنگ‌سازی و آموزش کشاورزان و استفاده از نظرات کارشناسان حوزه های آب، کشاورزی و حتی حوزه اقتصادی است. 

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: هر چقدر که تغییر الگوی کشت با تعلل بیشتری انجام شود، ضرر و زیان بیشتری نیز متوجه کشاورزان منطقه خواهد بود. 

حسین عباسی در پایان گفت: انتظار می‌رود برای پیشبرد این موضوع مهم و حیاتی، از توانمندی‌های موجود در سطوح مختلف استفاده شده و طرح و برنامه ارائه شود تا قوانینی جامع و محکم و در صورت نیاز با پشتوانه ملی اتخاذ گردد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 شهريور 1400
  • ساعت 13
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 47
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا