Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 24 شهريور 1400
کد 135547

دستگیری باند سارقان منزل و کشف 40 فقره سرقت در رودهن

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند از دستگیری باند سارقان منزل و کشف 40 فقره سرقت در رودهن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، حسین فاضلی از دستگیری  باند سارقان منزل و کشف 40 فقره سرقت در رودهن خبر داد و اظهار داشت: در پی وصول شکایت‌هایی در خصوص سرقت‌های طلا و لوازم خانگی از منازل شهروندان شهر رودهن و منطقه گیلاوند،  بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی بخش رودهن و پلیس آگاهی این فرماندهی  قرار گرفت و سارقان شناسایی شدند.

وی افزود: پس از تحقیقات اولیه، مأموران با تعقیب و مراقبت موفق شدند سارقان را حین سرقت در یکی از منازل شهر رودهن شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه پس از تعقیب و گریز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند ادامه داد: در جریان این تعقیب و گریز به چندین دستگاه خودرو خسارت وارد شد و سرانجام مأموران به استناد قانون به کارگیری سلاح و شلیک تیر و اصابت به یکی از متهمان هر سه  نفر را همراه با اموال مسروقه دستگیر کردند.

فاضلی تصریح کرد: با هماهنگی قضایی مخفیگاه متهمان در سه نقطه بازرسی و یک نفر خانم همدست سارقان دستگیر و اموال مسروقه  شامل چندین دستگاه تلویزیون، لپ تاپ، طلا و لوازم منزل مسروقه کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: در بازجویی به عمل آمده متهمان ضمن پذیرش اتهامات وارده، به 40 فقره سرقت از طریق تخریب درب منازل نیز اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند عنوان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به همراه لوازم مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شدند.

فاضلی ضمن دعوت از مالباختگان برای شناسایی اموال تأکید کرد: مال‌باختگان برای شناسایی اموال مسروقه خود به پلیس آگاهی شهرستان مراجعه کنند.

وی از شهروندان خواست تا از اعتماد بی‌جا به افراد غریبه اجتناب کرده و از تردد افراد مشکوک به داخل مجتمع‌های مسکونی و ورود آنها به حریم منازل که باعث سوء استفاده سارقان شده و با شناسایی موقعیت و وضعیت منازل مورد نظر در هر فرصتی اقدام به سرقت می‌نمایند، جلوگیری کنند.


انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 شهريور 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 47
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند