Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 135486

رفع تصرف حدود دو هکتار از بستر و حریم رودخانه مرجی خانی در فیروزکوه

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف حدود 2 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه مرجی خانی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی واحد آب های سطحی و زیرزمینی و واحد حقوقی این امور، 1100 متر  فنس کشی در بستر رودخانه مرجی خانی و بخشی از دیوار های احداثی در بستر این رودخانه تخریب شد.
وی در ادامه افزود: طی این عملیات، حدود دو هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی در محدوده روستای گودماغ، با اخذ دستور از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه و در معیت مامورین نیروی انتظامی منطقه، طی یک روز کاری رفع تصرف شد.
مرادی نسب با اشاره به همکاری موثر دستگاه قضایی با این امور در برخورد با تخلفات انجام شده در حوزه آب های سطحی و زیر زمینی، گفت: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.
مرادی نسب با تاکید بر اینکه افرادی که قصد انجام هرگونه ساخت و ساز در حاشیه و حریم رودخانه ها را دارند ابتدا باید استعلام لازم را از امور منابع آب منطقه خود به عمل آورند تا در آینده دچار خسارت و زیان نشوند، تصریح کرد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و استنکاف به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان آب و سیلابهای احتمالی فراهم باشد.
مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 49