Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 135449

فرماندار پاکدشت از راه‌اندازی و افتتاح مرکز تجمیعی چهارم واکسیناسیون کرونا طی چند روز آینده خبر داد

برنامه بازدید فرماندار شهرستان‌ پاکدشت به همراه معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین کل کشور و فرمانده سپاه سیدالشهداء استان تهران از دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شمال شهر پاکدشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت عصر روز یکشنبه برنامه بازدید مهدی یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان‌ پاکدشت به همراه سردار سیف معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین کل کشور ،سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهداء استان تهران، شیرازی معاون سیاسی وانتظامی فرمانداری، سرهنگ امجدی فرمانده سپاه ثامن الحجج شهرستان و زینی وند رئیس شبکه بهداشت و درمان از مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا مستقر در ورزشگاه مهدوی محله یبر به منظور بررسی روند اجرای واکسیناسیون کرونا و طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

مهدی یوسفی جمارانی روز یکشنبه در جریان بازدید از مرکز تجمیعی مهدوی بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون کوید۱۹ در پاکدشت صد هزار دُز واکسن کرونا به جامعه هدف در دو نوبت اول و دوم تزریق شده است.

وی به انجام واکسیناسیون کل جمعیت شهرستان تا قبل از سه ماه آینده اشاره کرد و افزود: از مجموع تعداد واکسن تزریق شده ۶۵ هزار دُز نوبت اول و ۳۵ هزار دُز نوبت دوم را دریافت کرده اند.

فرماندار پاکدشت از افزایش مراکز تجمیعی در این شهرستان خبر داد و افزود: طی دو هفته گذشته، هر هفته یک مرکز تجمیعی در شهرستان راه‌اندازی شده و در حال حاضر ۳ مرکز تجمیعی و نه پایگاه سلامت در سطح شهرستان مشغول واکسیناسیون شهروندان می‌باشند.

وی از راه‌اندازی و افتتاح مرکز تجمیعی چهارم طی چند روز آینده خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی مراکز تجمیعی و فعالیت تمامی پایگاه‌ها و مراکز سلامت در سطح روستاها به هدف اصلی که تسریع روند واکسیناسیون است، برسیم.

وی تصریح کرد: روز گذشته بیش از ۶ هزار دُز واکسن تزریق شده و در تلاشیم با افزایش مراکز تجمیعی این ظرفیت را افزایش دهیم.

یوسفی جمارانی با توجه به اینکه اصلی‌ترین راه مقابله با ویروس کرونا انجام واکسیناسیون است، افزود: از مردم میخواهیم یاریگر کادر سلامت در مقابله با این بیماری باشند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی واستفاده از ماسک و اجتناب از برگزاری دورهمی‌ها بتوانیم از شرایط کنونی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون علیه کرونا در روزهای تعطیل نیز انجام می‌شود، اضافه کرد: با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون نوبت به جوانترها و سنین پایین‌تر نیز رسیده است.

وی در خصوص واکسینه کردن اتباع اضافه کرد: با هماهنگی هایی که با اداره کل اتباع انجام شده فرایند واکسیناسیون اتباع آغاز و در حال انجام می‌باشد.


  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 40
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری پاکدشت