Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد 134171

چشم انداز مثبت صادرات کالاهای غیرنفتی در استان تهران در سال جاری / عسگری: رشد ۶۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در چهارماهه اول سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از رشد ۶۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در چهارماهه اول سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت اله عسگری در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان با بیان اینکه در چهار ماهه اول سال جاری نسبت به مشابه سال قبل صادرات کالاهای غیر نفتی استان رشد ۶۵ درصدی داشته اند، اظهار داشت: چشم انداز صادرات کالاهای غیرنفتی استان در سال جاری مثبت ارزیابی می شود.

وی افزود: علی رغم تحریم های ظالمانه و شرایط پیش آمده ناشی از بیماری کرونا و تاثیرات آن، صادرات محصولات کشاورزی در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ شاهد رشد ۸ درصدی بوده ایم و با توجه به اینکه استان تهران از قطب های مهم کشاورزی کشور است و ۵۰ درصد کشت گلخانه ای کشور در این استان قرار دارد پیش بینی می‌شود صادرات محصولات کشاورزی در این استان در سال جاری نمود چشمگیری پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در ادامه با اشاره به افزایش ۸۰ درصدی رشد ثبت سفارش کالاهای واسطه ای به عنوان پیش نیاز و زمینه ساز تولید عنوان کرد: این موضوع نشان دهنده رونق تولید و حرکت پرشتاب چرخه اقتصادی در استان است که نتایج آن را با افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی در استان در سال جاری شاهد خواهیم بود.

عسگری با بیان اینکه ۳۲ درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشور از استان تهران صادر می شود گفت: ایجاد پایانه های جدید صادراتی از اقدامات اساسی جهت تقویت این موضوع می باشد و براین اساس کلیات احداث پایانه صادراتی شهرستان پیشوا به عنوان یکی از قطب های کشاورزی استان در جلسه کارگروه تصویب گردید.

وی در ادامه با بیان اینکه بیشتر مشوق های صادراتی در سال‌های اخیر اتکاء بودجه ای داشته اند و عدم تحقق بودجه و منابع مالی این مشوق های را تا حدود زیادی بی اثر کرده، خاطرنشان کرد: باید سمت و سوی مشوق های صادراتی را اصلاح و اتکا آن را به مسائل بودجه ای کمتر کنیم و در این زمینه پیشنهاداتی از جمله افزایش صادرات و معافیت های گمرکی برای صادرکنندگان برتر ارائه گردیده است تا بتواند انگیزهای لازم را برای صادرات فراهم آورد.

معاون استاندار تهران در پایان از سازمان صمت و دستگاه‌های متولی خواست برآوردی از پتانسیل های تجاری استان تهران به صورت علمی و کارشناسی به عمل آورند تا با برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت تمهیدات درستی اتخاذ شود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 مرداد 1400
  • ساعت 12
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 129