Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد 134148

خطیبی: برخی قوانین و مقررات جهاد کشاورزی روند توسعه بهتر را از قرچک سلب کرده است

فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: قوانین و مقررات مربوط به تبصره ۱ ماده ۱ جهاد کشاورزی، روند توسعه بهتر را از قرچک سلب کرده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی افزود: ایجاد دهکده سفال از پیشران‌های توسعه در قرچک بوده اما موانعی که در جهاد کشاورزی وجود دارد، موجب شده تا هنوز اجرای این پروژه میسر نشود و پس از گذشت سه سال همچنان بلاتکلیف باشد.
وی گفت: این قوانین و مقررات، مشکلات دیگری برای شهرستان ایجاد کرده؛ متأسفانه آنجایی که دستگاه‌ها برای کمک به آبادانی شهرستان‌ها باید پای کار باشند بجای تسهیلگری، مانع تراشی می‌کنند که البته این موضوع مربوط به مدیر و شخص خاصی نیست، بلکه قوانین مربوطه دست و پا گیر هستند.
خطیبی ادامه داد: در روستاها نیز به دلیل کمبود زمین و عدم الحاق به بافت، امکان اجرای پروژه های جدید نیست و اعتبارات ارزش افزوده در روستاها رسوب کرده است.
تراکم بالای دانش آموزی نیز شرایط تحصیل را در قرچک سخت کرده و ضرورت افزایش فضاهای آموزشی را بیش از پیش طلب می کند.
وی یادآور شد: ارتقای سرانه های بهداشتی، احداث دو پایگاه اورژانس فوریت‌های پزشکی، توسعه فضای بیمارستان شهید ستاری از طریق افزایش تخت ها به ۱۲۰ تخت، مطالبه جدی ما در کمیته برنامه ریزی شهرستان است.
این مسئول ادامه داد: سرانه‌های ورزشی نیز با توجه به جمعیت جوان و ظرفیت‌های موجود در رشته های ورزشی، شایسته مردم منطقه نیست.
وی بیان کرد: تخصیص اعتبار برای ساخت ایستگاه راه آهن و تأمین اعتبارات معارضین دستگاه‌های خدماتی در محل احداث پروژه تقاطع‌های غیرهمسطح نیازی است که باید به منظور تسهیل در عبور و مرور و جلوگیری از تلفات جانی و خسارات مالی مردم هرچه سریعتر به نتیجه برسد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 62
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک