Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد 134143

فرماندار قرچک: افزایش تخت های بیمارستانی و احداث پایگاه های فوریت پزشکی قرچک با جدیت در دست پیگیری است

فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: با توجه به کاستی های حوزه بهداشت و درمان و عدم پاسخگویی امکانات موجود به نیازها و مطالبات بحق مردمی، افزایش تخت های بیمارستان برکت شهید ستاری و احداث دو پایگاه فوریت های پزشکی با جدیت در دست بررسی بوده و ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه در امر تخصیص اعتبارات تسریع دهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان افزود: با توجه به جمعیت رو به افزایش قرچک به دلیل ویژگی مهاجرپذیری و تمایل به اسکان در این شهرستان نزدیک به پایتخت، ضرورت دارد بطور کامل یا بخش بیشتری از اعتبارات پیش‌بینی شده تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تحقق پیدا کند.
وی بیان کرد: قرچک در حوزه کمبود زیرساخت‌ها مشکلات عدیده‌ای دارد که برخی از آنها در صورت عدم رفع معضلات، آینده شهرستان را دچار چالش هایی خواهد کرد.
این مسئول ادامه داد: با توجه به استقرار صنایع مختلف در شهرک صنعتی قرچک و انعقاد قراردادها، تأمین ۶۰ مگاوات برق باید صورت گیرد.
وی تأکید کرد: برای ایجاد پست ۶۳ برق شهرک صنعتی نیز، سازمان برنامه و بودجه و برق منطقه‌ای باید سهم اعتباری مربوطه را هرچه سریعتر تخصیص دهند.
خطیبی یادآور شد: زمین احداث سایت اداری شهرستان درنظر گرفته شده و مطالعات آن صورت پذیرفته که با تخصیص اعتبارات لازم، این امکان ضروری در شهرستان باید هرچه سریعتر محقق شود چراکه ادارات فضای اداری مناسب نداشته و بعضاً استیجاری بوده و علاوه بر این، نیازمند تجهیزات برای ارائه خدمات بهتر هستند.
فرماندار خاطرنشان کرد: فاضلاب به یکی از معضلات جدی شهرستان تبدیل شده، علیرغم اینکه پروژه‌ خوبی برای جمع آوری فاضلاب وجود دارد و اکنون نیمه تمام است.
وی اضافه کرد: از ۲۵۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری ۱۱۰ کیلومتر آن انجام و اکنون بلاتکلیف بوده و پیمانکاران نیز به دلیل عدم ثبات قیمت‌ها و عدم ثبات شرایط پیمان‌ها در کشور، از تکمیل این پروژه استقبالی ندارند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 59
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک