Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 12 مرداد 1400
کد 134126

تاکید استاندار تهران به بازچرخانی آب در شهرستان های غرب استان به صورت عادلانه/ شهرستان های غرب استان دارای بیشترین نرخ رشد و مهاجرت جمعیت است

استاندار تهران گفت: شرکت آبفای استان موظف است تا با ارائه برنامه زمانبندی شده ظرف ۱۰ روز نسبت به بازچرخانی آب در شهرستان های غرب استان به صورت عادلانه اقدام کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه تعیین تکلیف تفکیک آب شرب شهرستان های غرب استان اظهار داشت: شهرستان های غرب استان در مقایسه با شهرستان های شرق تهران محرومیت مضاعفی در تامین آب شرب دارند.

وی افزود: شرکت آبفای استان موظف است تا با ارائه برنامه زمانبندی شده ظرف ۱۰ روز نسبت به بازچرخانی آب در شهرستان های غرب استان به صورت عادلانه اقدام کند.

استاندار تهران عنوان کرد: وضعیت پساب تصفیه شده در شهرستان های غرب استان تهران باید مشخص شود و سهم بخش کشاورزی و صنعت در شهرستان های غرب استان مشخص شود.

محسنی بندپی سپس با بیان اینکه با همکاری مردم استان در نحوه مدیریت آب تاکنون هیچ گونه تنش آبی در سطح استان شاهد نبودیم، گفت: شهرستان های غرب استان تهران بالاترین نرخ رشد جمعیت و همچنین بالاترین نرخ مهاجرت سالانه به استان تهران را دارد و در عین حال یک عقب ماندگی دیرینه در شاخص های توسعه دارد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از نیمی از جمعیت مهاجر سالانه به استان تهران عمدتا در شهرستان های غرب استان ساکن می شوند و همین امر تامین منابع آب شرب شهروندان این منطقه را ضروری می کند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 مرداد 1400
  • ساعت 19
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 105