Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 11 مرداد 1400
کد 134058

معاون استاندار تهران: اولویت احداث نیروگاه های کوچک مقیاس در شهرک های صنعتی؛ تامین برق واحدهای پر مصرف به کمک نیروگاه های کوچک مقیاس

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: شرایط فعلی کشور ایجاب می کند که توجه به نیروگاه های کوچک مقیاس chp و همچنین نیروگاه های خورشیدی در اولویت قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت الله عسگری در جلسه کمیته اقدام اقتصادی با اشاره به اهمیت احداث نیروگاه های کوچک مقیاس و همچنین نیروگاه های خورشیدی اظهار داشت: در سال های اخیر احداث نیروگاه های کوچک مقیاس از اولویت خارج شده است، که این امر به سبب بی توجهی وزارت نیرو بوده همچنین با تغییر نرخ ارز توجیه پذیری آن از بین رفت و سبب عدم رغبت سرمایه گذاران شد.

وی تاکید کرد: شرایط فعلی کشور ایجاب می کند که توجه به نیروگاه های کوچک مقیاس chp و همچنین نیروگاه های خورشیدی در اولویت قرار گیرد و این مهم در استان تهران با اولویت شهرک های صنعتی و همچنین واحدهای بزرگ خارج از شهرک های صنعتی جهت تسهیل تولید پیگیری می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه باید مشوق برای ایجاد نیروگاه های کوچک مقیاس توسط تولیدکنندگان ایجاد شود تا در بازه سه ساله برق آنها از شبکه سراسری برق خارج شود افزود: مجموعه ظرفیت های قانونی احصا شود تا بتوان اقدامات لازم جهت تحقق این امر را پیگیری کرد و نیروگاه ها در شهرک های صنعتی توسعه پیدا کند و از ظرفیت بخش خصوصی جهت ایجاد نیروگاه های پراکنده استفاده شود.

عسگری سپس خاطرنشان کرد: دستگاه های صادرکننده موافقت اصولی باید واحدهای تولیدی با حجم مصرف بالا را مجاب کنند تا از نیروگاه کوچک مقیاس استفاده کنند که به شبکه سراسری برق فشار وارد نشود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 مرداد 1400
  • ساعت 10
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 93