Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 11 مرداد 1400
کد 134054

جمع آوری خط انتقال غیرمجاز آب توسط امور منابع آب فیروزکوه

مدیر امور منابع آب شهرستان فیروزکوه از جمع آوری خط انتقال غیرمجاز آب از یک دهنه چشمه واقع در پلنگ آب روستای سرخدشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی  شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب، اظهار داشت: با تلاش و پیگیری های مستمر اکیپ گشت و بازرسی امور آب فیروزکوه در راستای صیانت از منابع آب های سطحی و زیرزمینی این امور، با اخذ دستور قضایی نسبت به جمع آوری  200 متر از خط انتقال غیر مجاز آب از  یک دهنه چشمه واقع در اراضی پلنگ آب سرخدشت اقدام به عمل آمد.

مرادی نسب با اشاره بر اینکه این اقدام پس از ابلاغ اخطاریه به متخلفین در خصوص استفاده غیرمجاز از منابع آب این عملیات انجام گرفت، تصریح کرد: ضمن انجام این عملیات تعداد 18  فقره اخطاریه در بخش آب های سطحی و 25 فقره در بخش آب های زیرزمینی نیز به بهره برداران غیرقانونی ابلاغ گردید.

مدیر امور منابع آب شهرستان فیروزکوه گفت: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها و همچنین حفاظت از منابع آب زیرزمینی، گروهای گشت و بازرسی این امور بطور روزانه و مستمر  در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه تصرفات غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها و همچنین بهره برداری غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف و جلوگیری از بهره برداری غیرمجاز از منابع آب  صورت می گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:  امور منابع آب فیروزکوه هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی را پیگیری کرده و از منابع آبی و بستر و حریم رودخانه های حوزه عملکرد حفاظت می نماید و با هر گونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد نمود.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 82