Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 10 مرداد 1400
کد 134022

‍ قدردانی رییس اداره بهزیستی شهرستان شهریار از شهردار باغستان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهریار با حضور در شهرداری باغستان از شهردار تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورا و شهرداری باغستان، آقای فهیم راد رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهریار به همراه معاونت توانبخشی اداره بهزیستی با حضور در دفتر حسن رنجبر شهردارباغستان از مجموعه اقدامات شهرداری در موضوع مناسب سازی محیط های شهری و اداری جهت تسهیل در تردد معلولین قدردانی کرد.
حسن رنجبر ضمن تاکید بر تداوم مناسب سازی معابر شهری برای معلولان گفت: برای دستیابی به راه حل‌های مناسب سازی، شناخت مشکلات محیط شهری در ارتباط با فرد معلول از جمله مسائل شبکه معابر شهری و تجهیزات آنها نخستین مساله است که با مناسب سازی آن برای فرد معلول، بسیاری از مشکلات این قشر از جامعه حل می‌شود
.
 وی در ادامه افزود: وقتی از دید معلولان، سالمندان و افراد ناتوان به فضاهای شهری همچون خیابان‌ها، پارک‌ها، درمانگاه‌ها، بانک‌ها، فروشگاه‌ها، حمل و نقل عمومی و بسیاری دیگر از زیرساخت ها نگاه ‌کنیم ناهمواری‌های بی‌دلیل شهر و تجربه دشوار این قشر از جامعه بخوبی لمس می‌شود.
 شهردار باغستان در ادامه اظهار داشت: امروزه در همه کشورها معلولین جسمی حرکتی و به نوعی بخشی ازجمعیت آن کشور را تشکیل میدهند و نیازمند استفاده از محیط زیست اطرافشان و تردد در اماکن اجتماعی و تفریحی می باشند تا بتوانند احتیاجات روزمره خود را برآورده سازند. لذا مناسب سازی سطح عبور و مرور و کیفیت دسترسی به اماکن و مراکز مختلف، اصلاح ساختمانی و معماری این شهرها در راه رسیدن به استقلال فردی و اجتماعی آنها کمک بزرگی می باشد. در یک شهر سالم باید کلیه شهروندان از کلیه حقوق شهروندی برخوردار گردند و محیط شهری باید ارائه دهنده خدمات بیشتر به اقشار آسیب پذیر باشد تا حقوق این گروه به فراموشی سپرده نشوند .
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط شهرداری باغستان
  • تعداد بازدید 73