Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : يکشنبه 10 مرداد 1400
کد 134019

دیدار شهردار باغستان با امام جمعه شهر در سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور

شهردار باغستان در سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور با امام جمعه دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورا و شهرداری باغستان، حسن رنجبر، شهردار باغستان و شمسایی، رئیس اداره فرهنگی اجتماعی ورزشی و مدیر روابط عمومی شهرداری باغستان در روز ۵ مرداد با حضور در دفتر امام جمعه شهر به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت  مرحوم آیت الله طالقانی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار شهردار باغستان اظهار امیدواری کرد، همچون گذشته با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و اقدامات دلسوزانه امام جمعه شهر باغستان بتوانیم موجبات تسریع و تسهیل در فرآیند امور شهر را فراهم آوریم.
وی با بیان اینکه پنجم مرداد، سالروز اقامه نخستین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب در دانشگاه تهران و به امامت آیت الله طالقانی است، اظهار کرد: اقامه نماز جمعه در ایران از دوران صفویه وجود داشته است، اما در دوران پهلوی تعطیل شد.با تدبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی نماز جمعه در سال ۵۸ مجددا احیا شد. وی تصریح کرد: نماز جمعه ادبیات مقاومت را در رگ های نهضت انقلاب اسلامی جاری ساخت و در ادامه این تریبون مقدس با خون شهدای محراب گلگون شد و توانست به عنوان قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق در سراسر کشور نقش محوری و انسجام آفرین خودش را به خوبی ایفا کند.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط شهرداری باغستان
  • تعداد بازدید 72