Aa
يکشنبه 28 شهريور 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 9 مرداد 1400
کد 133974

وزیر بهداشت: رکورد تزریق روزانه ۴۳۰ هزار دُز واکسن در کشور شکست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه واکسن زدن گروه‌های خاص تاثیری بر روی واکسیناسیون گروه‌های سنی ندارد، گفت: روز گذشته رکورد تزریق روزانه ۴۳۰ هزار دُز واکسن در کشور شکست.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاحیه طرح واکسیناسیون فرهنگیان در شهرری، اظهار داشت: منابع واکسیناسیون کشور از سه محل واکسن برکت، پاستور و واکسن های وارداتی تامین و از هفته آینده نیز مقدار قایل توجهی واکسن وارد کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون معلمان و اساتید دانشگاه ها قبل از آغاز سال تحصیلی به پایان می رسد، اظهار امیدواری کرد که معلمان و دانش آموزان سال تحصیلی جدید را سرکلاس های درسشان در مدارس و دانشگاه ها آغاز کنند.

نمکی با اشاره به اینکه مدرسه پایگاهی نیست که بشود آن را تعطیل کرد، افزود: امروز در بحث توسعه انسانی در تمامی جوامع مدرسه پس از خانواده مهمترین نقش را در تربیت انسان ها بر عهده دارد که تعطیلی این نهاد تاثیرگذار خسارات زیادی را برای کشور تحمیل کرده است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دغه دغه های وزارت بهداشت در مدت ۱۷ ماه گذشته تعطیلی مدارس و دانشگاه بود که امیدواریم با انجام واکسیناسیون گسترده از امسال شاهد بازگشایی این بخش فرهنگی اثرگذار در کشور باشیم.

نمکی در خصوص بازگشایی مدارس و نگرانی خانواده دانش آموزان نیز بیان داشت: در هیچ جای دنیا واکسیناسیون گروه کودکان را نداریم؛ تنها واکسنی که روی گروه سنی پنج تا ۱۸ سال اثر دارد واکسن پاستور است که در صورت واکسیناسیون گروه کودکان به طور حتم از واکسن پاستور استفاده می شود.

وی با تاکید براینکه واکسیناسیون در هیچ کجای دنیا به معنای برطرف شدن خطر ابتلا به کرونا نیست، ابراز کرد: معلمان، دانش آموزان و کل ملت ایران باید بدانند که فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید در دستور کارشان حتی پس از واکسیناسیون باشد.

نمکی گفت: واکسیناسیون گروه های شغلی پرخطر مانند رانندگان حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی، بیماران دیابتی، بیماران خاص، خبرنگاران، قضات، کارمندان دادگاه ها، زندانیان نیز آغاز شده است.

وی یادآور شد: واکسیناسیون گروه های شغلی خاص با همکاری کارشناسان بهداشتی ادارات هدف انجام می شود و هیچ تاثیری روی واکسیناسیون گروه های سنی ندارد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 9 مرداد 1400
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 516
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری