Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : دوشنبه 28 تير 1400
کد 133752

استاندار تهران: تهران در شرایط قرمز بستری های کرونایی/ هیچ مجوز تردد بین استانی صادر نمی شود؛ مجوزهای صادره قبلی هم باطل است

استاندار تهران با اشاره به تعطیلی استان تهران گفت: هیچ مجوز تردد بین استانی صادر نمی شود و مجوزهای صادره قبلی هم باطل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا اظهار داشت: متاسفانه جزو هفت استانی هستیم که در شرایط بستری قرمز قرار داریم و همزمان بیماران سرپایی، بستری، تخت های ویژه و فوتی ها در حال افزایش هستند که در پیک های قبلی چنین شرایط را نداشتیم که این مسئله مدیریت را برای حوزه سلامت دشوار می‌کند.

وی ادامه داد: دستورالعمل تعطیلی استان تهران و البرز توسط ستاد کرونا ابلاغ شده و رئیس جمهور با این پیشنهاد موافقت کردند که ۱۴ بند دارد و بر اساس آن تمامی دستگاه های دولتی، اصناف، بانک ها و بخش خصوصی تعطیل هستند.

استاندار تهران عنوان کرد: موضوع نظارت بر اعمال این محدودیت ها مهم است تا تنفس حداقلی در تهران ایجاد شود که تحقق این مهم همکاری مردم را می طلبد، همچنین نیروی انتظامی در خط مقدم اجرا و اعمال این مصوبه قرار دارد.

محسنی بندپی سپس تاکید کرد: تنها خودروهای امدادی مجاز به تردد بین استانی هستند و تمامی مجوزهای صادرشده از قبل هم باطل است و به فرمانداران ابلاغ شده که هیچ گونه مجوز تردد بین استانی صادر نشود مجوزهای صادره از امروز تا صبح دوشنبه هفته آینده باطل است.

وی گفت: در مورد عید قربان هم شرایط و پروتکل های بهداشتی مدنظر قرار گرفته و پویش تامین کپسول اکسیژن مدنظر شهروندان قرار گیرد.

استاندار تهران عنوان کرد: ۸۲ مرکز واکسیناسیون داریم، همچنین ۷۷۰ هزار نفر افراد ۶۰ سال به بالا هستند و تعدادی هم از قبل مانده اند که در این شرایط مراکز واکسیناسیون باید به ۱۴۰ مرکز افزایش پیدا کند که مقرر شد تمام دستگاه ها همچون آموزش و پرورش و غیره همکاری لازم را برای ایجاد مرکز واکسیناسیون داشته باشند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 تير 1400
  • ساعت 14
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 271