Aa
پنجشنبه 14 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : شنبه 26 تير 1400
کد 133645

ضرورت تغییر نگرش‌ها و تسهیل گری برای افزایش مشارکت بخش خصوصی در اسلامشهر

مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اسلامشهر گفت: برای افزایش سرمایه‌گذاری و مشارکت در اجرای طرح‌ها، تغییر نگرش و تسهیل گری در ارائه خدمات ضروری است.
به گزارش مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، جنگیر جعفری مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی با اشاره به شعار سال رونق تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها، اظهار داشت: شعار سال ۱۴۰۰ عصاره نامگذاری سال های اخیر است، چرا که رونق تولید به عنوان پایه و اساس پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور برای مقابله با تهدید و تحریم دشمنان است و با توجه افزایش جمعیت و تعدد شهرها و به تبع آن ازدیاد مسائل و معضلات و کیفیت پایین خدمات شهری، مشارکت مردم برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار و توجه جدی به مدیریت شهری، ضروری است.
 جعفری گفت: در همین راستا شهرداری اسلامشهر از سال گذشته اقدام به واگذاری پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکت دادن مردم در امور شهری و به دنبال آن ارتقا شرایط زندگی و افزایش کارایی در سطوح مختلف را در دستور کار قرار داده است.
 وی با بیان اینکه عملیات اجرایی چندین پروژه مشارکتی در سطح شهر با حضور سرمایه‌گذاران در حال انجام است، تاکید کرد: به سرانجام رسیدن این پروژه‌ها به عنوان نخستین تجربه های سرمایه‌گذاری، مشارکت و سرعت در جذب سرمایه گذار، نیازمند تغییر نگرش ها و تسهیل گری بیشتر در ارائه خدمات است.
 مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری افزود: امروز باید زیرساخت‌های لازم برای فعالیت بخش خصوصی در اسلامشهر فراهم شود، در غیر این صورت نمی‌توان گام‌های موثری در مسیر توسعه برداشت.
 جعفری با اشاره به اینکه اسلامشهر نسبت به برخی استان ها ظرفیت و بستر فراملی دارد، تصریح کرد: اسلامشهر به عنوان برند حمل و نقل و لبن شناخته شده و قابلیت این را دارد که بازار اقتصادی برای دو میلیون جمعیت جاده ساوه را فراهم سازد.
 وی خاطر نشان کرد: دوران نگاه‌های سنتی در شهر به پایان رسیده و بایستی در حوزه سرمایه‌گذاری موتور توسعه اقتصادی شهری را راه بیندازیم.
 قابل ذکر است که احداث بازارچه میوه و تره بار، مواد پروتئینی و غذایی در ضلع جنوبی پارک تقوی، جایگاه سوخت ممتاز دومنظوره و کلینیک خودرو به روش BOLT و پارکینگ طبقاتی مکانیزه توسط شهرداری اسلامشهر و مشارکت بخش خصوصی از پروژه هایی است که عملیات اجرایی آن در اسلامشهر آغاز شده است.
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 تير 1400
  • ساعت 11
  • توسط شهرداری اسلامشهر - استان تهران
  • تعداد بازدید 81